Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
mám opakovaně problémy s instalací mysql 5.1 i 5.5 na windows XP. Opakovaně míním, že se mi to zatím nikdy nepovedlo (zkoušel jsem různé verze mysql, na různých strojích s XP. na PC s Win7 jedou obě verze bez problému).
MySQL se nainstaluje, ale konfigurační nástroj skončí na tom, že nemůže spustit službu mysql. Ta nelze spustit ani ve správci služeb (chyba 1067 - proces neočekávaně skončil). při spuštění (stejného příkazu jako pro spuštění služby) z příkazové řádky se nic nevypíše a proces prostě skončí.
Nesetkal se někdo s podobným problémem? přes google nemůžu nic najít, našel jsem něco o problémech způsobených přeinstalací přes starší verzi, já mám ale stejný problém i při instalaci na čistý systém.
Předem děkuji.
Kajman_
Profil *
Jaké přesně verze to dělaly? Možná půjde nějaká starší. A zkoušel jsi jen ten zip bez instalace? A mysqld-debug asi víc nevypíše, co?
AM_
Profil
vím o 5.1.44 a 5.5.3, ale asi to bude obecný problém 5.1+, zkoušel jsem i další verze a prostě nic novějšího než 5.0.x jsem nerozchodil. mysql-debug najdu kde? zip jsem nezkoušel, vyzkouším.
Kajman_
Profil *
Kdysi jsem měl xp a tam mi běhala tenkrát aktuální 5.1.33. Zipy se mi vždy osvědčily, jen si tam musí človek nachystat konfigurační soubor (kór když chce mít k dispozici více verzí).

mysql-debug najdu kde?
V adresáři bin by měl být soubor mysqld-debug.exe, ale pochybuji, že to k něčemu pomůže.
Keeehi
Profil
AM_:
Na Windows XP mi běží mysql 5.5.5. Instalace proběhla naprosto bez problémů. Možná že jsem měl štěstí a tato verze na windows XP funguje.
Krakatoa
Profil
Mně na XP bez problému funguje verze 5.1.51
Mastodont
Profil
5.1.41 jako součást XAMPPu bez potíží
nightfish
Profil
nepomohlo by službu odebrat a znovu přidat se specifikací cesty? viz http://forums.mysql.com/read.php?11,11388,16051#msg-16051
xOB
Profil *
AM:
Mel jsem stejny problem. Pomohlo zeditovat mysql.ini a umistit data dir do nejakeho adresare kde neni cestina.
Prisel jsem na to tak, ze jsem spustlil mysqld --console a tam je mezi chybovyma hlaskama videt co mu vadi.
mark92
Profil
S inštaláciou a konfiguráciou MySQL a ostatých programov - PHP a Apache boli vždy problémy. Preto doporučujem stiahnuť program Wampserver. Najnovší PHP, Apache a MySQL + phpMyAdmin v jednom programe s automatickou konfiguráciou bez systémových nastavení vo windowse. Na spojenie s MySQL treba zadať heslo ako prázdny retazec "", užívateľ "root", server "localhost", databázu si vytvor cez phpMyAdmin... velké ušetrenie od nervov...
AM_
Profil
ne děkuji, s wampem se nainstaluje spousta haraburdí, měl jsem s ním pak problémy s některými frameworky atd...
Potíž nainstalovat Apache a PHP je běžná, pokud si je neumím zkonfigurovat, tento problém (vzhledem k tomu, že se to nezmůže ani na kloudnou chybovou hlášku, si troufám říct bug) bude spočívat v něčem jiném.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0