Autor Zpráva
zdenek
Profil
ahoj, mám problém. mám kód:
$sql = "LOAD DATA INFILE './uploads/$ukazatel' INTO TABLE ostatni_odkazy fields terminated by ';' lines terminated by '\n'(položka 1, položka 2, položka 3)  ";
			$result = mysql_query($sql) or die (mysql_error());
			


a když tam nahraji soubor, tak mi to napíše : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '1, položka 2, položka 3)' at line 1

a nevím co s tím je. prosím o radu. předem děkuji
xmark
Profil
A co si od tohoto
LOAD DATA INFILE './uploads/$ukazatel' INTO TABLE ostatni_odkazy fields terminated by ';' lines terminated by '\n'(položka 1, položka 2, položka 3)

slibuješ?
zdenek
Profil
xmark:

že mi to nahraje obsah souboru $ukazatel do tabulky.

co sis myslel, že si od toho slibuji?
xmark
Profil
zdenek:
Nevím co je položka 1, položka 2, položka 3, ale jestli tam něco má být, dal bych to do uvozovek.
zdenek
Profil
dal jsem to pryč a objevilo se mi toto: Access denied for user '********'@'localhost' (using password: YES)

co to znamená?
Kajman_
Profil *
Třeba jen nemáte na tento příkaz práva.
zdenek
Profil
já mám stránku na hostingu php5 asi si pro tohle musím zařídit placený, co?
zdenek
Profil
co znamená tato hláška?
The used command is not allowed with this MySQL version

zobrazí mi to i na placeném serveru.
Kajman_
Profil *
Ještě může být problém s tím, že proces mysqld (který většinou běží pod speciálním uživatelem) nemá právo na čtení souboru, který chcete načíst. Případně ho hledá na jiné cestě, než kterou čekáte.
zdenek
Profil
Kajman:

a jak lze změnit ty práva?
Kajman_
Profil *
Práva adresářů a souborů se často nastavují příkazem chmod. Práva uživatelů v mysql se nastavují příkazem grant.
zdenek
Profil
Kajman:

díval jsem se a zkusil jsem to, ale nefunguje to. podle mě je to chyba ve verzi MYSQL (o tom svědčí hláška
The used command is not allowed with this MySQL version ) ale to že to vím, nic nemění na tom, že nevím jak to vyřešit.
TomášK
Profil
zdenek:
Zjistit, jaká je na serveru verze MySQL, podívat se, jestli v ní je podporován příkaz LOAD FILE a pokud ne, obrátit se na poskytovatele hostingu s žádostí a aktualizaci nebo přejít jinam.
Radek Cvek
Profil
Zkuste LOAD DATA LOCAL INFILE

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0