Autor Zpráva
pavuk
Profil
Mám na forpsi.cz zkušební databázi.
Provedl jsem si přes administraci export databáze - zálohu - k sobě do PC a chtěl bych jí teď na forpsi.cz zkušebně vymazat a zase naplnit ze zálohy. Co mě ale odstrašuje že tam schází tlačítko "import",

objeví se teprve ve chvíli kdy databázi vyprázdním? (omlouvám se za tak stupidní dotaz, ale mě to prostě mate)

A nakolik je taková záloha přes export kterou jsem provedl spolehlivá? jsou to sice jen zkušební data, ale dalo mi docela práci tu databázi naplnit...
----------------
edit: ještě bych rád upřesnil, že nechci data jenom Vyprázdnit, ale všech pět položek Odstranit, takže nezůstane žádná struktura
panther
Profil
pavuk:
způsob, jakým lze importovat DB, by ti asi řekli nejlépe sami na Forpsi (nevím, kolik lidí tu tento hosting používá a jak dlouho budeš na odpověď čekat).

Každopádně, když máš export databáze v nějakém textovém formátu, lze celý jeho obsah zkopírovat a vložit jako kód (záložka SQL nahoře).
pavuk
Profil
mám to jako databaze.sql, něco s tím teda zkusím provést. Díky
edit: „Každopádně, když máš export databáze v nějakém textovém formátu, lze celý jeho obsah zkopírovat a vložit jako kód (záložka SQL nahoře)
Klaplo to výborně, ještě jednou díky
LudekBrno
Profil
Shodou okolností jsem to před pár měsící řešil při přesunu e-shopu mezi doménami. Oba hostingy u Forpsi. Databázi jsem vyexportoval a při pokusu o vložení do nové databáze jsem čekal tlačítko import. To ovšem u Forpsi neexistuje. Tak jsem pátral a pátral, až jsem se doklikal. Přes administraci databáze vstoupit do databáze a poté z horní nabídky zvolit SQL. Objeví se textové políčko, kam je možno přímo vložit obsah databáze v textovém formátu nebo níže je políčko pro přímé nahrání souboru z Vašeho PC. Není to označeno jako import, ale je to ono. Vložil bych i screen, ale obrázek sem nejde připojit, musel bych ho někam nahrávat.
pavuk
Profil
LudekBrno:
Děkuju, ale já už to přesně způsobem kterej popisuješ vyřešil, nakopl mě k němu panther o řádek výš (i jsem to zmínil ve svým příspěvku) Ale i tak dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0