Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Dobrý večer,
mám jednoduchý dotaz, viz. nadpis. Upřesním, chci na jedné doméně a hostingu provozovat shop (Zencart) + v podsložce fórum (phpbb3). Je možné, abych k oběma těmto aplikacím připojil jednu společnou MySQL databázi (zatím na ní jede Zencart, fórum chci doinstalovat)? V Zenu mám jen pár desítek položek a ze 100MB databáze je zabráno asi 1MB, tedy volného místa až až. Jde o to, jestli to vůbec technicky jde, připojit ke stejné databázi další php aplikaci a jestli to v tom případě nebude vyžadovat komplikovanější nastavení a případně jestli se to nebude nějak hádat a nevznike tím větší pravděpodobnost ztráty dat v databázi? Děkuji.
panther
Profil
LudekBrno:
na jedné databázi může běžet aplikací, kolik chceš. Pro lepší přehled a předejití možných kolizí kvůli stejně pojmenovaným tabulkám používej prefixy před tabulkovými jmény (shop_users, shop_products, forum_users, …). Tabulky k jedné aplikaci tak budeš mít i pohromadě.
LudekBrno
Profil
OK, děkuji, to mně těší. Jen se zeptám, ten prefix tabulky se má zřídit v oné instalované php aplikaci nebo přímo v administraci databáze (phpmyadmin)? Díky a sorry za začátečnické dotazy. S php a MySQL jsem přišel do kontaktu poprvé v životě teprve před pár měsící.
panther
Profil
LudekBrno:
nevím, jestli ty aplikace umožňují defaultně nastavení prefixu k názvům tabulek. Ani jedno nepoužívám, takže nemůžu radit. To poznáš během instalace.
pcmanik
Profil
phpbb umoznuje pri instalacii nastavit prefix, standartne je to myslim phpbb_users atd.
LudekBrno
Profil
Díky, tak se tím snad nějak prokoušu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0