Autor Zpráva
Igor
Profil
Potřeboval bych poradit - mám databázi v UTF-8 a data v ní taky v UTF-8, ale phpmyadmin mi nezobrazuje diakritiku. Databázi mám nastavenou
ALTER DATABASE `moje_databaze` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci


Uvádím tady systémové proměnné MySQL, moc tomu nerozumím a nevím jestli to pomůže.
auto increment increment 	1
auto increment offset 	1
automatic sp privileges 	ON
back log 	50
basedir 	C:\wampserver\wamp\mysql\
binlog cache size 	32 768
bulk insert buffer size 	8 388 608
character set client 	utf8
(Globální hodnota) 	latin1
character set connection 	utf8
(Globální hodnota) 	latin1
character set database 	latin1
character set filesystem 	binary
character set results 	utf8
(Globální hodnota) 	latin1
character set server 	latin1
character set system 	utf8
character sets dir 	C:\wampserver\wamp\mysql\share\charsets\
collation connection 	utf8_czech_ci
(Globální hodnota) 	latin1_swedish_ci
collation database 	latin1_swedish_ci
collation server 	latin1_swedish_ci
CATerPILAR
Profil
A co ta hodnota latin1_swedish_ci?
To je asi ten problém. Zkus to celé znova. Výchozí kódování se nastavuje latin1_swedish_ci, protože je to šwédskej produkt)) Musíš všude nastavit UTF-8 už když instaluješ phpmyadmina.
Igor
Profil
CATerPILAR:
Tys to nepochopil. Databáze je nastavena správně v UTF-8. Mluvím o nastavení phpmyadmina.

Tohle je nepodstatné, ale co se týče nastavení mysql:
"character set database: latin1" - nevím z které databáze to vysosal, z té moji ne. Je tam těch databází více a ty možná mají defaultní nastavení. Ale ta databáze, se kterou teď pracuji, je UTF8.

Mě nejde do hlavy, proč to nedokáže phpmyadmin správně zobrazit a proč tam nemají nějakou možnost nastavit phpmyadmina...
CATerPILAR
Profil
Zkus tohle na svým lokále. V phpmyadminovi musíš mít adresář setup.
http://127.0.0.1/home/mysql/setup
Igor
Profil
CATerPILAR:
Nic takového tam nemám. Nepoužívám samostatné mysql, je to součást Wampserveru jako jedna instalace.
Igor
Profil
Včera jsem zkoušel ukládat data ve formátu windows-1250 (názvy souborů a byla to blbost) do sloupce s utf8-czech_ci a zjistil jsem, že se v phpmyadminovi zobrazily normálně. Znamená to tedy nejspíš, že phpmyadmin (alespoň ten můj) zobrazuje tady v tom defaultním nastavení mysql, místo aby se podíval na nastavení databáze, tabulky nebo sloupce...

S tím defaultním nastavením mysql () mám problém, protože exportovaná data jsou ve formátu latin1. Takže kdybych chtěl data zálohovat a pak je naimportovat zpět asi by s tím byl problém, ne?
okolojdouci
Profil *
Igor:
Zbytečně to překombinováváš.

Potřeboval bych poradit - mám databázi v UTF-8 a data v ní taky v UTF-8, ale phpmyadmin mi nezobrazuje diakritiku.

Toto není pravda. Něco si vykládáš jinak, než jak to ve skutečnosti je.
Soubory phpmyadmina jsou v utf.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0