Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *
Vypíšu řekněme dvacet hodnot z databáze do formuláře. Dvě hodnoty změním, kliknu Uložit, tím proběhne update. Jak můžu nejefektivněji zjistit, co jsem změnil?
pcmanik
Profil
okolojdouci:
Napada ma len, ze znova vytiahnes tie data z databazy, inak sa to asi riesit neda.
okolojdouci
Profil *
(Nemůžu změny hlídat pomocí JS, protože ten update bude probíhat nejen z formuláře, ale taky z php skriptu pro import. Potřebuju zkrátka nějak porovnat pár desítek hodnot a najít změny. A chtěl bych to udělat nějak chytřeji než SELECT, 20x if.)
Tori
Profil
okolojdouci:
SELECT původní hodnoty do pole1, UPDATE, SELECT nové hodnoty do pole2, foreach + array_diff_assoc ? (ale je to jen nápad)
Kajman_
Profil *
okolojdouci:
Co přesně děláte? Update 20 sloupců jednoho řádku? Jeden sloupec u dvaceti řádků? Při importu děláte co?
okolojdouci
Profil *
Kajman:
Jde o synchronizaci dvou webů - update několika hodnot v jednom řádku. A chci logovat, co jsem změnil.
To co píše Tori, se mi docela líbí. SELECT * do pole, pak porovnat s těmi novými hodnotami, vyházet shodné položky a to co zbylo, zalogovat a updatnout.
Jen s těmi položkami pole asi budu muset operovat "anonymně" - na základě jejich pořadí, nikoliv klíče. Ale možná se to nějak vyvrbí, až se do toho pustím.
Kajman_
Profil *
Pokud se řádky mohou upravovat z různých programů, tak se může hodit dát logování do triggeru.
okolojdouci
Profil *
Kajman:
Pokud se řádky mohou upravovat z různých programů
Tak to bude. To zadání je trošku složitější, než jak jsem pro zjednodušení popsal.
Díky vám oběma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0