Autor Zpráva
polonium
Profil
Dobrý den,

mám webovou aplikaci s cca 30 mysql tabulkami. Tuto aplikaci chci nabízet uživatelům skrze registraci. Takže při zaregistrování nového uživatele bude vytvořen klon této aplikace, tedy její databáze, aby měl každý uživatel vlastní data. Bohužel nevím jestli je v tomto případě lepší pro každého uživatele vytvářet novou databázi nebo v jedné databázi nechat tabulky "množit" a oddělovat je prefixem. Bude mít vliv na výkon množství tabulek v db? Díky
ShiraNai7
Profil
Určitě doporučuji mít pro každou instalaci zvlášť databázi.
Kajman
Profil
Případně mít 30 tabulek bez ohledu na počet uživatelů.
polonium
Profil
Mno, celý problém je totiž v tom, že bych chtěl mít velmi rychlou registraci pro uživatele, kteří budou chtít využívat mou aplikaci, a protože wedos neumožňuje automatické vytvoření db, doufal jsem, že to budu moct všechno nacpat do jedné db.

Myslím, že už vím jak na to: Při registraci se ty tabulky vytvořej ve společné db a já mezitím pošlu požadavek na vytvoření nové db na wedos. A až wedos novou db vytvoří tak ty tabulky převedu. Uživatel se nemusí nic dozvědět :)
Keeehi
Profil
polonium:
Já nevím, celé se mi to zdá takové pochybné. Co je to za aplikaci, že nemůžeš mít všechny uživatele jen v jedné databázi v 30ti tabulkách?
polonium
Profil
Keeehi:
No na tom něco bude. V podstatě původně jsem nepočítal s tím, že to bude používat víc uživatelů. Jedná se o slevový formulář a administraci k němu. Jednoduchá správa slevových serverů, slev, objednávek a spousta dalšího :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0