Autor Zpráva
Nailen
Profil
Zdravím všechny,

na starém PC jsem měl kompletní instalaci webového serveru (PHP, Apache, MYSQL). Zhroutil se mi disk. Jediné co mám tak je záloha databázových souborů z adresáže mysql\data\mojedatabaze
Tedy soubory tabulek fmr, myd, myi

Bohužel už nevím jakou jsem tam měl verzi databáze. Do aktuální databáze jsem to jen nahrál.
Některé tabulky jsou v pořádku. Většina jich ale hlásí, že se tabulka právě používá a pokud kliknu na její strukturu, tak dostanu tuto chybu:

#1033 - Incorrect information in file: '.\mojedatabaze\users.frm'

Tuší někdo jak to opravit?

Děkuji za radu.

Nailen
Kajman
Profil
Zkuste utilitu mysql_upgrade.
Nailen
Profil
zdravím, mám další dotaz

šel jsem na web viz link předchozí příspěvek. Zde jsem si stáhnul MySQL installer for Windows.
Nainstaloval jsem si kompletní SQL. Tabulky (soubory fmr,...) jsem tam přehrám.
Aktuálně nemám na PS apache a ani PHP. K databázi přistupiji přes MySQL Workbench, který mi naistaloval MySQl installer.
Přes tento nástroj se k datům v databázi dostanu. Nevidím tam ale strukturu (typy) jednotlivých sloupců (pouze název).
Pokud zvolím Data Export, vyberu si konkrétní databázi, zvolím kam ji chci uložit, tak dostanu toto hlášení:

WARNING

mysqldump.exe is version 5.5.16, but the MySQL Server to be dumped has version 5.6.10.

Because the version of mysqldump is older than the server, some features may not be backed up properly.

It is recommended you upgrade your local MySQL client programs, including mysqldump to a version equal to or newer than that of the target server.

The path to the dump tool must then be set in Preferences -> Administrator -> Path to mysqldump Tool:

Nějak nevím jak dál. Aktualizace mi to nenachází,...

Tuší někdo co s tím?
Kajman
Profil
Když dáte v příkazovém řádku
set PATH
Tak tam není nějaký jiný adresář než aktuální instalace?

Ten warning nemusí být problémem. Také můžete zkusit stáhnout zip verzi bez instalace pro tu verzi 5.6. Rozbalit ji a v tom uvedeném nastavení zvolit adresář rozbalení. Případně si mysqldump spustit ručně z příkazového řádku. Ale předtím bych doporučil spustit tu opravnou dávku mysql_upgrade.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0