Autor Zpráva
lokix
Profil
Dobrý den všem zde na tomto fóru,

chtěl bych požádat o radu nebo pomoct s postupem jak korektně vybrat záznamy ze 2 tabulek kde je použit foreign key. Dosud jsem neměl problém joinovat 3 i více tabulek, ale pro jiný projekt kde je import zboží z xml jsem musel použít innodb tabulky a foreign key. Toto byla pro mne novinka a ochotní lidé zde na fóru mi pomohly s importem. Bohužel se mi nedaří korektně zobrazit data z db. V 1 jsou obecné věci jako url, img, popis, atd. a v té 2 mám product_id, name, parametry, kde je použit ten foreign key /(product_id) REFERENCES product (product)/. Jsou ty další parametry zboží jako určení, typ skla, typ pouzdra, atd. Pokud by mi mohl někdo pomoct jak vytáhnu data kde mám k 1 produktu z 1 tabulky třeba 10 záznamů z té 2.
juriad
Profil
FOREIGN KEY je věc, která kontroluje konzistenci databáze při její změně (INSERT, UPDATE, DELETE). Proto napiš ten select tak, jak bys ho napsal, kdyby tam žádný klíč nebyl.
Pokud máš tabulku s obecnými informacemi a další tabulku s parametry, tak použij dva dotazy: 1. dotaz na obecné informace a 2. dotaz na všechny parametry.
Pokud bys chtěl použít jeden dotaz, tak budeš zbytečně tahat obecné informace na každém řádku s parametrem znovu a znovu.
lokix
Profil
juriad:
Díky máš pravdu toto je jednodušší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0