Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den,

v poslední době musím pracovat v PHP s MSSQL databází a narazil jsem na jeden problém, jehož řešení jsem ani po hodinách hledání nenašel. Ve firmě, pro kterou dělám, používají uložené procedury a ty kromě SELECTových výstupů používají i output parametry, které procedury vrací. Pro práci využíváme ODBC. Bohužel se mi nepovedlo output parametr z procedury nijak dostat. Poradili byste mi něco? Nejzajímavější informace jsem nalezl zde:

http://php.net/manual/en/pdo.prepared-statements.php

Nicméně ani tento přístup mi nefungoval. Našel jsem řešení pomocí mssql driveru, ale ten prý nejde na serveru rozchodit...

Vím, že řešením by bylo, aby procedura vracela selectový resultset, ale musely by se měnit všechny desítky procedur, což by mohl být problém kvůli ostatním aplikacím.

Díky za pochopení a za každou radu budu rád.
Kajman
Profil
liborse:
ale ten prý nejde na serveru rozchodit

Pokud to nejde na serveru rozchodit, může být nejjednodušší řešení změnit server tak, aby to rozchodit šlo.

Případně můžete udělat pro každou potřebnou proceduru další proceduru, která bude používat její funkčnost (zavolá ji) a jen vrácený výsledek přetransformuje z proměnných na resultset.
liborse
Profil
Děkuji za info. Zatím jsme to udělali podmínkou v proceduře, a zadařilo se (podobné tomu, co jste navrhl). Kdyby něco, dám vědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0