Autor Zpráva
Juandev
Profil
Existuje nějaký generátor, který by mi převedl xml do sql?
Joker
Profil
Jak se dá převést XML do SQL?
Tori
Profil
Juandev:
V nějakém jiném vlákně se stejným dotazem si tazatel chválil tenhle program: http://www.novixys.com/ExultMySQL/ Nevím, jak složitou strukturu chcete importovat, jestli to umí nebo ne. Možná by bylo rychlejší si ten překladač napsat, vygenerovat dlouhý .sql soubor a ten pak v DB spustit pomocí LOAD DATA INFILE.
Juandev
Profil
Tori:
Vypadá to dobře, na to ale že to potřebuji převést jen jednou je to docela drahé.

Joker:
Jak se dá převést XML do SQL?
Tak spíše hledám nějaký skrypt, či sw, který to udělá za mě. Přepokládám, že v phpmyadmin žádný nástroj na to není.
Mike8748
Profil
Juandev:
Přepokládám, že v phpmyadmin žádný nástroj na to není.
že by záložka Import, kde je možné zvolit formát vstupního souboru XML a ten importovat?


samozdřejmě záleží na struktuře XML souboru, jestli je to něco co se dá smysluplně importovat
Juandev
Profil
Mike8748:
že by záložka Import, kde je možné zvolit formát vstupního souboru XML a ten importovat?
To jsem našel, ale došel jsem k tomuhle problému.

samozdřejmě záleží na struktuře XML souboru, jestli je to něco co se dá smysluplně importovat
Tak když to vzniklo z databáze, tak by so to do ni mohlo zase nažvejkat ne?
Mike8748
Profil
Juandev:
Tak když to vzniklo z databáze,
tak když máš něco co ti vytvořilo z databáze ten XML, tak by to mělo umět i to XML zpět naimportovat ne? XML je jenom formát, strukturu XML si "zvolí" každej program sám... to že ti jeden program udělá export do XML neznamená že jinej program to rovnou veme a bude schopen udělat zpětný import
Juandev
Profil
Mike8748:
tak když máš něco co ti vytvořilo z databáze ten XML, tak by to mělo umět i to XML zpět naimportovat ne?
Já to ale nemám. To vytvořila třetí strana a nevím jak.

to že ti jeden program udělá export do XML neznamená že jinej program to rovnou veme a bude schopen udělat zpětný import
No tak vzhledem k tomu, že je to vysoce strukturované, tak by to snad mohlo jít.
Tori
Profil
Juandev:
A hledáte vlastně nástroj na opakované zpracovávání XML s různou strukturou, do různých DB, anebo jednorázový převodník pouze mezi dvěma konkrétními formáty? Pokud to druhé, tak by to snad přece nemělo být tak těžké udělat.
Juandev
Profil
Tori:
Hledám to druhé. SQL neumím, proto to pro mě těžké je.
Alphard
Profil
Tady je zase 10 úplně zbytečných příspěvků plných dohadů. Myslíte, že umíme věštit z křišťálové koule? Kdyby v prvním příspěvku byla ukázka vstupního XML a přesně napsáno, jak se má transformovat, nebo co se má udělat v databázi, lze se bavit konkrétně.
Tori
Profil
Anebo si dát nabídku do Prací a zakázek, během toho týdne by se nejspíš někdo našel.
Juandev
Profil
Alphard:
Tady je zase 10 úplně zbytečných příspěvků plných dohadů. Myslíte, že umíme věštit z křišťálové koule?
Tak to že tu někteří radí něco na pravidelné používání není můj problém. Respetive, pokud byl můj post nejasný, měli jste se zepatat a já bych Vám to ujasnil. Nemůžu tušit jak hlubokou informaci potřebujete. Pro mě je můj dotaz zcela jasný. Napsal jsem "který by mi převedl" ne "Kterým bych převáděl".

Myslíte, že umíme věštit z křišťálové koule?
Pokud neumíte, tak se zeptejte na to co potřebujete vědět.

Kdyby v prvním příspěvku byla ukázka vstupního XML
Jo kdyby...
Alphard
Profil
Já to nemyslím špatně, já vám radím jak ve vašem zájmu, tak v zájmu těch, kteří to tady zbytečně četli. [#2] Joker se na detaily ptal, ale odpověď nedostal. Není hezké ještě kritizovat odpovídající, že se snažili tipnout, co potřebujete, a netahali z vás potřebné informace. Kdo se neumí dobře zeptat, snižuje si šanci, že dostane potřebnou odpověď; já jsem vás na to jen upozornil, nemusíte se na mě zlobit.
Juandev
Profil
Alphard:
Dobrá, tak já se na Vás nebudu zlobit. Ono je ale těžké se ptát "konkrétně" v oblasti, které člověk moc nerozumí.

Tori:
Anebo si dát nabídku do Prací a zakázek, během toho týdne by se nejspíš někdo našel.
Jo díky, to jem udělal na jiném webu a zájemci se z toho stáhli. Trochu mě překvapilo, že někdo se hlásí o práci a pak prohlásí, že to nemůže dělat protože to nerozumí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0