Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj,

budu mít na webu všude možně nějaké obrázky, které chci nějak uložit do databáze, abych s nimi mohl pracovat v administraci (obrázky na pozadí stránek, obrázky jednotlivých produktů, miniatury pro pozadí, miniatury jednotlibých produktů...). Jak mám navrhnout tabulky?

Je "správné" udělat jen jednu tabulku, kde budu mít id obrázku, jeho fyzickou adresu a typ (miniatura, full-size...)?


Díky
Tori
Profil
Udělala bych to taky tak. 1. líp se budou hlídat kolize názvů souboru, 2. občas je potřeba použít stejný obrázek na více místech, musela by se řešit logika, ve které tabulce má být.
Kajman
Profil
Já bych udělal dvě tabulky. V první bude každý obrázek jednou - tam bude např. id_obr a popis. V druhé budou velikostní varianty toho stejného obrázku (např. id_obr, typ, fyz_adresa). Lépe se pak pozná, který obrázek je jen zmenšeninou jiného - (např. kam vést odkaz při kliknutí na miniaturu).

No a vlastně třetí tabulka by mohla být s těmi typy. Např. s příznakem, zda zmenšení dělat automaticky a s patřičnými rozměry.
aDAm
Profil
A je nutné ukládat do db informace o zmenšenině? imho o to by se měla postarat aplikace a zmenšeniny házet do nějaké cache složky. Aby se pak provedla invalidace tak stačí vysypat složku a hotovo.
Kajman
Profil
Může se to hodit, pokud budou v db uložené třeba rozměry zmenšeniny, můžu je použít v html atributech aniž bych musel pokaždé zkoumat, jak je uložený obrázek vysoký a široký.
aDAm
Profil
mno já nevím, vždy když jsem vkládal nějaké obrázky (galerie/shop/reference) tak jsem vycházel z hlavního velkého a to jak velké jsem chtěl zobrazit bylo dáno layoutem/stránkou, takže jsem aplikaci sám určil že mě má načíst např 150x150 a ona sama pak zajistila že se ten obr najde a pokud není tak vytvoří.
Martin02
Profil
Díky. Nevím, jestli toto "vyvrátí" vaše názory, ale asi jsem zapomenul dodat, že to nebude tak, že by všechny obrázky byly v jedné velikosti a k tomu některé zmenšeniny atd. Některý obrzáek (pozadí) bude velký a k němu miniatura. Některé obrázky budou velikosti střední a žádné jiné. Některé jen miniatury atd...
Tori
Profil
A proč by měly vlastně být v DB i obrázky pozadí? IMHO se týkají designu stránek, takže by měly existovat jen v css a ve složce aktuálního vzhledu. Změním design, změní se i obrázky pozadí. Anebo?
Martin02
Profil
Obrázky se budou nastavovat v administraci webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0