Autor Zpráva
chris
Profil
Zdravím,
mám po někom předělat kódování starého webu se sci-fi nastavením (viz níže) do UTF-8 a mám stále problém s výstupem.

databáze: latin1_swedish_ci
tabulky, sloupce: utf8_unicode_ci
kódování php souborů: windows-1250
text vkládán přes TinyMCE, takže vypadá takhle: první samostatnou výstavou v Èeskoslovensku

Databázi exportuju přes phpMyAdmin a importuju opět přes phpMyAdmin...

Zkusil jsem v exportu přespat vždy na collate utf8_czech_ci a u tabulek utf8 a následně importovat.

zkoušel jsem volat po připojení: mysql_query("set names utf8");
mysql_set_charset("utf8");

Se soubory není problém, ty umím převést do UTF8, jde o načítaná data z db, ty se mi zobrazují stále špatně...

Může mi někdo prosím poradit správný postup?
bestik_63
Profil
Zkusil jsi při importu nastavit nastavit UTF?
chris
Profil
bestik_63:
zkusil
bestik_63
Profil
Pak mě napadá jedině přes php stránku načíst tabulku, převést na UTF a data vložit do nové databáze, která už bude UTF. Pokud těch tabulek je více, je možné načíst seznam tabulek přes SELECT * FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES, takže nepotřebuješ vědět počet tabulek předem :-)
chris
Profil
bestik_63:
Jakým způsobem načíst tabulku přes php stránku? To mi není úplně jasné co tím myslíš.
lionel messi
Profil
chris:
akým způsobem načíst tabulku přes php stránku?
Normálne, mysql_query a potom mysql_fetch_array, na prekódovanie použiť iconv a potom vložiť do novej db.
bestik_63
Profil
jj přesně tak...
chris
Profil
OK, díky moc oběma
bestik_63
Profil
ještě jsem zjistil, že můžeš narazit na problém u cizího klíče. Vytvořil jsem na to nové vlákno, tak se na to klidě koukni :-) snad někdo poradí :-)
Alphard
Profil
A klasické metody změny kódování jste zkoušel? stackoverflow.com/a/6115705 (samozřejmě zálohovat).

Moderátor Alphard: Nezamykejte prosím vlákna, je-li vyřešeno, napište to do něho. Ideálně uveďte i řešení, které vám pomohlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0