Autor Zpráva
Fajl
Profil
Mám v databázi tabulku s příspěvky, z toho je jedno pole typu TEXT, kam se ukládá vlastní tělo zprávy. Jakým způsobem se do něj vkládají a vyvolávají data tak, aby byla správně zformátovaná? (prosím poradit funkce php a mysql, které s takovými věcmi pracují)
Ať to tam hodím jakkoliv (třeba přímo přes mysql.exe ze souboru (load data in file... apod.), tak je to na výstupu zformátované špatně - místo uvozovek a jiných znaků tam jsou otazníky, chybí odřádkování a vůbec to vypadá a chová se divně.
Moc díky za ucelenou odpověď.
ash
Profil
místo uvozovek a jiných znaků tam jsou otazníky

Tu je asi problém s kódovaním. Skús prehľadať fórum.


chybí odřádkování

použi nl2br() pred výpisom do stránky.
http://sk.php.net/manual/en/function.nl2br.php
Fajl
Profil
S kódováním problém nebyl - české znaky se zobrazovaly v pořádku, jen se prostě některé speciální znaky zobrazovaly špatně, nakonec jsem to vyřešil prohledáním manuálu a kombinací funkcí htmlentities() a nl2br()...

Teď to jen potřebuji vychytat, aby mi to nechávalo tagy pro základní formátování textu a nepřevádělo je to na html entity.

Nevíte někdo, jak do phpka přidat podporu cp1250 ? Jako parametr funkce htmlentities() jsem musel uvést utf8, aby mi to neblblo češtinu a jinak mám celý web hezky v cp1250.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0