Autor Zpráva
Nuimi
Profil
$pridani = "INSERT INTO registrace(jmeno_u, jmeno, prijmeni, bydliste, cislo_domu, posta, psc, 
                                         datum, vek, email, telefon) 
                   VALUES ('" . $_SESSION['username'] . "', '" . $jmeno . "', '" . $prijmeni . "', '" . $bydliste . "', '" . $cislo_domu . "', '" . $posta . "', 
                           '" . $psc . "', '" . $datum . "', '" . $vek . "', '" . $email . "', '" . $telefon . "')"; 
      if($db -> query($pridani) == TRUE)
      {
        echo("<script>alert(\"Řádek je úspěšně přidán.\");window.location.href=\"inf.php\";</script>");
      }
      else
      {
        echo '<script>alert("Chyba, pridani se nezdarilo! Zkuste zadat vše správně (hesla a zkontrolujte si datové typi u jednotlivých záznamů), také  je tu možnost že uživatelské jméno je již zadané a proto ho zkuste změnit ");window.location.href="inf.php";</script>';
      }
mám takto obyčejně vytvořený insert dotaz a

 $db= new mysqli("localhost", "******", "*********", "dobrovolnici");
 $db -> query("SET NAMES 'utf-8'");
 $db -> query("SET CHARACTER SET utf-8");

takto připojení, ale stále mi to do databáze nepřidává háčky a čárky nevíte proč
a v databázi mám nastaveno utf8_general_ci
Joker
Profil
Nuimi:
A samotná odesílaná data mají opravdu kódování UTF-8?
Nuimi
Profil
vzhledem k tomu že je zapsáno $db -> query("SET NAMES 'utf-8'") a utf-8 je i ve zdrojovim kódě v HTML tagu tak by měla mít ne
han5vk
Profil
Pokiaľ viem tak by to malo byť $db -> query("SET NAMES 'utf8'"), teda bez spojovníka.
Nuimi
Profil
ja nwm, ale v html to je takto (<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">) s pomlčkou tak to mám tak i tam
juriad
Profil
Nuimi:
Jo, všude je to jinak. Viz Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
Nuimi
Profil
Uz to mam staci to $ db -> query("SSET NAME 'UTF8' ")

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0