Autor Zpráva
trolejbusss
Profil
Zdravím,
řeším problém se zobrazením českých znaků při provedení selectu nad databází. Dotazy, které proběhnou na webu mi češtinu zobrazí, ale dotazy, které provedu přímo v databázi ne, zkoušel jsem jako clienta jak heidisql tak MS server. Netušíte někdo čím by to mohlo být? Popřípadě jak ten guláš, který mi to vyhodí nějak snadno hodit do české diakritiky. Nepotřebuji to pro žádné strojové zpracování nebo něco, jde mi jen o lidskou srozumitelnost.
juriad
Profil
Nejspíš máš pokaženou češtinu už v databázi (špatně uložené všechny texty). Na webu to funguje, protože při uložení do databáze diakritiku pokazíš a při výpisu ji pokazíš opačným směrem.
Nepomůže ti tato odpověď?
trolejbusss
Profil
V tomhle případě moc ne, protože já nebojuji ani tak s výpisem na web jako takovým, (ten mi teď nejde vůbec a netuším kde je zakopaný pes), ale potřebuju získat ty data z db s českou diakritikou.... bohužel nějaké převody znakových sad mi neudělají nic... nebo ano... z A! mi to změní na jiný nesmysl
juriad
Profil
trolejbusss:
Opakuji, je dost možné, že data jsou pokažená už v databázi a bude mnohem těžší je pokazit zpět tím správným způsobem, jakým se to děje při výpisu na web. Doporučuji ti uložit si do databáze třeba řetězec „příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy“ a podívat se při výpisu na bytovou reprezentaci a odvodit z ní, k jakým transformacím (chybám) dochází. Napřed bych se však ubezpečil, že ta webová část opravdu funguje správně, protože v opačném případě se ti tyto problémy objeví později někde jinde.
trolejbusss
Profil
Mě je jasné, že to je uložené asi špatně, bohužel jsem přebral db, která je 6 let stará a nejdřív bych to potřeboval nějak vyřešit, proto jsem zkoušel jestli vás nenapadne něco, co udělat už s těma poškozenýma datama...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0