Autor Zpráva
jiri222
Profil
Ahoj, mám takový problém.
Lze nějak sloučit v INSERTU datum a čas z proměnných ?
Jestliže mám proměnnou a = 26-05-2015 a proměnnou b = 14:00:00.
Tak aby mi insert vložil do daného atributu datum s časem dohromady. Resp. aby se tam nacházelo 26-05-2015 14:00:00.
Lze to udělat ?
juriad
Profil
Samozřejmě, že v PHP (nebo jaký jazyk používáš) můžeš složit hodnotu dohromady jakkoli se ti zlíbí. Něco jako:
$sql  = "INSERT INTO tabulka (jmeno, datum, vek) VALUES ('Franta', '" . $datum . " " . $cas . "', 23)";
lionel messi
Profil
jiri222:
Resp. aby se tam nacházelo 26-05-2015 14:00:00.

Nie náhodou 2015-05-26 14:00:00? Takýto formát totiž zodpovedá MySQL dátovému tipu DATETIME.

Pokiaľ to skutočne potrebujete presne vo vami uvedenom formáte, postačí:

$a = "26-05-2015";
$b = "14:00:00";
$datetime = $a . " " . $b
$sql = "INSERT INTO tabulka(datum) VALUES('$datetime')";

Ospravedlňujem sa za viac-menej duplicitný príspevok.
jiri222
Profil
A přímo v MySQL nevíte, jak to lze udělat ? Zkoušel jsem to podobně jako zde uvádíte, bohužel mi to nefungovalo.
juriad
Profil
jiri222:
Jak přímo v MySQL? MySQL je databázový server, ten příjmá dotazy zvenku. Potřebuješ tedy vytvořit dotaz, který vezme datum z jednoho sloupečku a čas z jiného a spojí je do jednoho? Co jsou ty proměnné (o jakém jazyku se vlastně bavíme)? Jedná se o nějaký TRIGGER nebo STORED PROCEDURE?

Ukaž své pokusy, myslím, že nechápeme, o co se vlastně snažíš. Popiš svůj problém širšeji.
lionel messi
Profil
jiri222:
A přímo v MySQL nevíte, jak to lze udělat ?
$sql  = "INSERT INTO tabulka (jmeno, datum, vek) VALUES ('Franta', CONCAT('$a', ' ', '$b'), 23)";
mimochodec
Profil
jiri222:
Zkus

$sql  = "UPDATE tbl SET datumcas = STR_TO_DATE(CONCAT(datum, ' ', cas), '%Y-%m-%d %H:%i:%s')";
jiri222
Profil
lionel messi:
Vyřešeno, mockrát děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0