Autor Zpráva
Snipo
Profil
Ahojte, riešim jednu otázku a to či môžem viac tabuliek "spojiť" do jednej. Povedzme, že mám portál kde evidujem informácie o cvikoch a jedlách. Ku každej tejto položke môžu byť priradené obrázky a túto informáciu potrebujem nejako uchovať v databáze.

Napadli ma 2 varianty.
-> Vytvoriť jednu tabuľku obrazky kde sa budú ukladať všeobecné informácie o obrázku ako napr. popis, cesta k súboru... Potom len vytvoriť ku každej položke nejakú prepojovaciu tabuľku. Tu mi ale vznikne many to many vzťah čo nie je pre tento projekt žiadúce. Daný obrázok bude patriť vždy len danému jedlu...
-> Ku každej položke vytvoriť osobitnú tabuľku, napr. jedla_obrazky, cviky_obrazky a v nich uchovávať informácie o obrázku. Keďže tento problém riešim v Laraveli, musel by som ku každej takejto tabuľke vytvoriť nový model, čo sa mi nezdá správne. Zachvíľu by som tam mal 10 modelov len pre obrázky a pritom by to bolo stále to isté.

Neviem teraz ktorá varianta je vhodnejšia, prípadne či existuje nejaký lepší spôsob.
Keeehi
Profil
Snipo:
Ty cviky a jídla jsou co? Můžu si to představit třeba že každé jednotlivě reprezentuje řeba jeden článek? A ke každému takovému článku je potřeba přiřadit úvodní fotka.
Snipo
Profil
Asi zlý príklad, proste mám napríklad 2 tabuľky (cviky, jedla), kde uchovávam nejaké informácie. A k jednému cviku/jedlu chcem pridať niekoľko obrázkov.
RastyAmateur
Profil
Tak napadá mě udělat si 3 tabulky:

JÍDLO : id - nazev - popis - blablabla
CVIKY : id - nazev - popis - blablabla
OBRAZKY : typ (1 = jídlo, 2 = cviky) , id (id jídla/cviku), cesta (k tomu obrázku)

Asi nemusím vysvětlovat... Možná někdo bude mít lepší nápad, ale nemyslím si, že by toto bylo nejhorší.

Pokud u cviků a jídla uchováváš stejné typy informací (jmeno - popis - a_jeste_neco_spolecneho) můžes jídlo a cviky sloučit a vyhodit typ z třetí tabulky. Jen ho musíš opět přidat do té spojené tabulky, abys věděl, jestli je to jídlo nebo cvik.
Keeehi
Profil
Snipo:
Moc jsi tomu nepomohl, ale dejme tomu. Máš 3 možnosti:
1) spojíš to jak psal RastyAmateur a budeš mít
něco (vymysli si lepší název)
se sloupci: id, nazev, popis, typ, ...

obrazky
se sloupci: id_něco, path, width, height, ...

2) nebo to nespojíš a budeš to mít, jak jsi popsal na začátku
jídlo: id, jméno, doba přípravy, recept ...
jídlo_obrázky: id_jídlo, path, ...
cviky: id, příprava, náciní, popis, ...
cviky_obrázky: id_cviky, path, ...

3) nebo jako u tříd vytvoříš jídlu a cvičení nějakého společného předka
entity id
jídlo: id_entity, jméno, doba přípravy, recept ...
cviky: id_entity, příprava, náciní, popis, ...
obrázky: id_entity, path, ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0