Autor Zpráva
mates
Profil *
Ahoj mám takový problém, když si vyndávám ven z databáze informace nikdy se mi nezobrazí znaky
ě š č ř ú ů zkoušel jsem různě měnit v PHP MyAdmin ty znakové sady, ale prostě nevím co mám dělat děkuju za jakoukoliv radu
Marty
Profil
Vkládej, vybírej a zobrazuj texty v jednom a tom samém kódování.

Zkus vložit texty znova a nastavené kódování si hlídej, stejně tak nastavení kódování na stránce.
Kajman_
Profil *
Spíš musíš databázi při tom vyndávání říct, v jakém kódování je chceš (jsou stránky).

Např. hned po connectu v php dát
mysql_query("SET CHARACTER SET cp1250");
mysql_query("SET NAMES cp1250");
Pro kódování windows-1250.

Pokud je vidíš v pma dobře, tak by jsi je měl dostat v pořádku.
DRW
Profil *
Ja mam podobny problem. Naimportujem data cez .csv ale naimportuju sa uz zle bez niektorej diakritiky. Nech menim charsety v MyPHPAdmin ako chcem furt je to to iste. Ako zistim znakovu sadu .csv suboru, noemalne otvoreny vo Wordpade ide pekne.
seti
Profil *
Mám taky takový problém. Všechny písmena to píše, jenom š ne. V databázi je vše v pořádku, ale na stránku už to nedostanu.
laik
Profil *
Mám také problém s češtinou v MySQL. Dosud jsem to trapně řešil v PHP pomocí funkce StrTr(). Nyní jsem udělal to, co radí Kajman a opravdu to funguje. Tzn., pokud to v pma napíšu česky, na stránce se to zobrazí česky. Jenže mi to nefunguje opačným směrem, tj. když data vkládám. Nevím, jak nastavit kódování do příkazu INSERT INTO.
V tabulce mám porovnávání "latin2_general_ci".
Kajman_
Profil *
Pokud jsou stránky nastavené pro určité kódování budou data získaná přes formulář ve správném kódování. Stačí tedy opět použít před insertem
mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");
mysql_query("SET NAMES latin2");
asp
Profil *
a co takhle pro asp by nekdo nevedel poradit, mam tentyz problem jako treba laik, jen ne php ale asp
Kajman_
Profil *
Tam se to asi definuje při vytváření spojení... u hesla a tak zkus ....;stmt=set names utf8;... případně jiné kódování.
asp
Profil *
Kajman_: ok, dik vyzkousim ten constr doplnit o toto
Anonymní
Profil *
Kajman_: tak super funguje to, jen mam problem jeste ze š ale to nejak vyresim, dik
los_adios
Profil
Se š a importem z .csv jsem měl taky problém, vyřešil jsem to tak, že jsem nastavil kódování databáze (všech tabulek - a pozor, i jednotlivých řádků - to mi trvalo dlouho;) na utf-8. A potom to bylo OK. Při načítání z databáze stačí, jak psal Kajman, určit kódování, do kterého to z utf přetransformovat.
mysql_query("SET CHARACTER SET cp1250");
mysql_query("SET NAMES cp1250");
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0