Autor Zpráva
Wafle
Profil *
Zdravim,
mam problem.
toto mam na strance:

<?
require_once("dbc.php");
?>
text text text text text text text text text

toto v dbc.php:

<?
$dbc = mysql_connect("127.0.0.1","jmeno","heslo");
mysql_select_db("databaze");
?>

a kdyz se na tu stranku podivam, nic se nezobrazi (ani text text text text text text text text text).
nevite proc?

Dik moc za radu ;-)
Kajman_
Profil *
<?
$dbc = mysql_connect("127.0.0.1","jmeno","heslo") or die(mysql_error());
mysql_select_db("databaze") or die(mysql_error());
?>
a budete vedet
Wafle
Profil *
porad to nic nezobrazi
Honza Hučín
Profil
Pokud to nic nevypisuje, prověřil bych, jestli require_once sahá do správného adresáře pro správný soubor (překlepy v cestě, v názvu). Do dbc.php bych na začátek doplnil třeba
echo "Načetl jsem dbc.php";

Další možnou chybou může být to, že není k dispozici MySQL nebo PHP nemá podporu MySQL zapnutou. To je potřeba zkontrolovat.

A vůbec si myslím, že při ladění je dobré mít v php.ini zapnuté hlášení chyb, tedy direktivu error_reporting na E_ALL (viz http://cz.php.net/error-reporting).
mila
Profil
Pokud se ti nezobrazí ani to text text ...., tak skript před tím musel skončit.
Jestliže v tom dbc.php je opravdu jen to co píšeš, tak nevím, co by tam skript ukončilo.
Zbývá mi tedy jen vlastní require. Pokud nenašlo soubor, tak chcípne. Normálně s chybou, pokud máš vypnuté error reporting, tak nic nepoznáš.
Zkus ho zapnout, případně použít include.
Wafle
Profil *
hmm, tam bude asi nejaka potiz se spojenim s databazi. Ale nevim kde. Vsechny udaje mam zpravne.
Wafle
Profil *
neni treba nejaky rozdil v pripojovani k databazi mezi verzemi 4 a 5?
PetrK
Profil
neni treba nejaky rozdil v pripojovani k databazi mezi verzemi 4 a 5?

U verze 5 by se asi mělo pstát mysqli , jestli jsem dobře pochopil
tuto nápovědu. Ale vůbec tomu nerozumím takže nevím, taky se s tím nyní potýkám protože jsem dal web na server s PHP5 a mám stejný problém jako ty...
Wafle
Profil *
taky u ceskyho hostingu? ja jsem to asi nejak uplne prehlidnul. dik moc, vsechno uz funguje :-)
PetrK
Profil
taky u ceskyho hostingu?

JJ, taky taky :-). Pozna jsem ža tam jseš podle toho údaje 127.0.0.1 ..... Hlavně že ti to pomohlo, mě to bohužel nepomohlo. Když jsem to přepsal na mysqli tak se sice celý skript návštěvní knihy začal chovat jinak, a to tak že pro změnu když napíšu nějaký příspěvek a dám odeslat tak se neodešle nic a příspěvek se mě jenom vymaže (stejně jako kdybych zmáčknul tlačítko "vymazat".... Asi dělám furt někde chybu.
Wafle
Profil *
vis, ze jsou globalni promenne u serveru s PHP 5 zakazane? mozna to bude tim ;-)
PetrK
Profil
vis, ze jsou globalni promenne u serveru s PHP 5 zakazane? mozna to bude tim ;-)

Asi ano, jenomže to je pro mě velká neznámá )) . Jsem rád když nějaký skript nainstaluju a samozřejmě přepsat v něm cokoliv není taky problém, jenom musím vědět co, v PHP se absolutně nevznám. Používám Návštěvní knihu od
Kašpyho, no a všude mě fungovala OK ale po přestěhování na server s PHP5 ani omylem. Tak lítám po netu a sbírám rozumy, no zatím nějak neúspěšně :(
Wafle
Profil *
hmm, ted mi pro zmenu nejak nejdou nacist data z databaze :-(
PetrK
Profil
Já jsem se kvůli té Návštěvní knize ptal Kašpyho a odpověděl mi že on s ní taky jede pod PHP5. Takže u mě asi taky bude problém s připojením k databázi, nedaří se mě k ní připojit ani kdybych se zbláznil. Už si s tím nevím rady, mám domluveno že mě v pondělí Česky hosting přehodí na server s PHP4 tak jsem zvědav. Všude mě to chodilo bez problému a zde né a né to rozchodit...
Wafle
Profil *
hmm, asi taky prejdu na server s PHP 4
PetrK
Profil
hmm, asi taky prejdu na server s PHP 4

Jo jo, mě už přehodili na server s PHP4 včera večer a mám konečně po problému. Všechno funguje tak jak má :-)
Wafle
Profil *
jsem jeste na serveru s PHP 5 a nastavil jsem, aby se zobrazovali errory. a hodilo mi to tohle:

/home/www/faukce.cz/www/faukce.cz/dbc.php :: 3 :: mysqli_select_db() expects exactly 2 parameters, 1 given
/home/www/faukce.cz/www/faukce.cz/query.php :: 8 :: mysqli_query() expects at least 2 parameters, 1 given
/home/www/faukce.cz/www/faukce.cz/query.php :: 9 :: Use of undefined constant MYSQL_ASSOC - assumed 'MYSQL_ASSOC'
/home/www/faukce.cz/www/faukce.cz/query.php :: 9 :: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given

nevíte někdo co to znamena?

PS: kod je tento:

<?
require_once("errory.php");
require_once("dbc.php");
?>
<html>
<body>
<?
$vyber = mysqli_query("SELECT hodnota FROM tabulka WHERE vec = 'f'");
while($neco = mysqli_fetch_array($vyber, MYSQL_ASSOC)) {
echo $neco[hodnota];
}
?>
</body>
</html><?
mysqli_close($dbc);
?>
Wafle
Profil *
kdyz jsem to jeste poupravil, tak to zobrazilo jeste:

/home/www/faukce.cz/www/faukce.cz/query.php :: 8 :: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, string given
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0