Autor Zpráva
Nat
Profil *
Možná triviální dotaz, ale nějak nechápu když bych si vybral jako datový formát tabulek v mysql innodb, jak z ní dostanu data v SQL. Pokud použiji klasickou tabulku MyIsam tak v SQL souboru mám všechny údaje, ale v innodb mám jen řadu čísel. Můžete mě někdo odkázat někam, kde se pouze nedozvím, co to innodb je, ale i nějakou praktickou ukázku práce s tímto typem tabulek, např. jak dostat to SQL nebo třeba CSV v normálním textu?

Díky Nat
ash
Profil
Máš trochu zmätok v terminológii.
SQL=jazyk, pomocou ktorého sa manipuluje s datami, nie spôsob uloženia dát.
Vôbec ťa nemusí zaujímať, ako vyzerajú data uložené v súbore. Ty s nimi manipuluješ pomocou SQL klienta (phpmyadmin, mysqlfront, sqlyog, mysqlquerybrowser...), alebo nejakým skriptovacím jazykom, napr. PHP.
A to je v podstate úplne rovnaké v prípade MyISAM aj Innodb. Rozdiely sú len v špeciálnych možnostiach ako transakcie a podobne.
Nat
Profil *
S tím zmatkem v terminologii souhlasím, protože jsem se opravdu nevyjadřoval exaktně. Nicméně, nesouhlasím s tím, že mě nemusí zajímat jak vypadají data v tabulkách innodb. Jde mi o to, že pokud například vytáhnu data z mysql pomocí dump, tak u formátu myisam mám použitelný textový soubor s sql příkazy a mohu ho použít i jinde, protože má pevnou strukturu atd. a ty texty z těch tabulek jsou tam v normálním jazyku (lidském). U innodb mám jen řadu čísel (pravděpodobně nějaký hexadecimální zápis) no a pokud bych chtěl použít pro převod dat jinou cestu než mysql tak asi nemám šanci ... je pravdou, že se to snažím vysvětlit dost krkolomně, ale právě proto bych si o tom rád přečetl něco rozumně napsaného a tím bohužel nemyslím manuál mysql :-)

jinak každopádně díky za reakci

Nat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0