Autor Zpráva
laik
Profil *
Zajímalo by mě, co přesně znamená, když mi PHP vypsalo tuto chybu na stránce:

"File 'c:\mysql\share\charsets\?.conf' not found (Errcode: 2) Character set '#9' is not a compiled character set and is not specified in the 'c:\mysql\share\charsets\Index' file".

Stránka obsahuje data z databáze MySQL a jako taková se zobrazila správně. Až na to výše uvedené hlášení.
nightfish
Profil
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/problems-with-character-sets.ht ml

If your Index file does not contain the name for the character set, your program displays the following error message:
Jestliže váš soubor Index neobsahuje název použité znakové sady, zobrazí program následující hlášení:

ERROR 1105: File '/usr/local/share/mysql/charsets/?.conf' not found (Errcode: 2)


In this case, you should either get a new Index file or manually add the name of any missing character sets to the current file.
V tomto případě buď sežeňte nový soubor Index nebo do existujícího souboru ručně přidejte název chybějící znakové sady.

For MyISAM tables, you can check the character set name and number for a table with myisamchk -dvv tbl_name.
Pro tabulky typu MyISAM můžete zkontrolovat názvy a čísla znakových sad tabulky pomocí myisamchk -dvv jméno_tabulky.
laik
Profil *
V hlavičce souboru index.php mám toto:
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1250">

To znamená, že špatně je ta poslední část?
Zvláštní je, že stejnou stránku mám i na jiném serveru, a tam to žádnou chybu nepíše.
Může to být tím, že jeden server běží pod Windows a druhý na Unixu?
Kajman_
Profil *
Není index jako index :-) Problém je v indexu znakové sady ne v index.php.
laik
Profil *
Aha, tak jsem vedle jak ta jedle...
Nevíte, kde bych zjistil nějaké české a srozumitelné info o této problematice?
Nechci to studovat, jen potřebuji vědět, jestli to mohu nějak jednoduše přenastavit a nebo musím požádat správce serveru.
Kajman_
Profil *
Vypadá to, jako by jste chtěl nastavit znakovou sadu na řídící znak 9. Příčinu najde asi jen křišťálová koule. Zkuste vždy po connectu zavolat
mysql_query("set names cp1250");
laik
Profil *
Díky!! Zkusím to...
laik
Profil *
No, takže to nepomohlo... Ta chyba se totiž vyskytuje ještě před connectem. Chyba souvisí s CSS. Na tomto místě s nějakého nepochopitelného důvodu prohlížeč ignoruje definici stylu uloženou v externím souboru. Teprve, když jsem jí vepsal ještě do HTML tagu, tak to bylo OK.
koudi
Profil
Jak může chyba css souviset s chybou mysql? To je docela slušná blbost.
laik
Profil *
Taky mi to přijde divné. Chybové hlášení se vyskytlo v buňce tabulky, která je hned na začátku stránky - tudíž ještě před connectem. V tabulce jsem měl parametr CLASS zapsaný asi takto: CLASS=banner-horni-popisek. Když jsem to upravil na: class="banner_horni_popisek", tak to chybné hlášení zmizelo, ale ještě stále tam byla chyba CSS, jak se o ní zmiňuju výše. Jasně, že stránka není z hlediska HTML úplně korektní (vytvářel jsem ji před pár lety), ale že by to bylo zrovna tím?
Stejné chybové hlášení jsem zaznamenal ještě na jedné stránce. Tam se vepsalo přímo do kódu JavaScriptu. Takže na stránce nebylo vidět, ale JavaScript nefungoval. Teprve, když jsem JavaScript vložil do externího souboru, tak to bylo OK.
Divné je, že stejné stránky na dvou jiných serverech fungovaly normálně. Na tomto serveru se pouze na 2 stránkách objevilo chybové hlášení a v obou případech na úplně nesmyslných místech...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0