Autor Zpráva
Fanda
Profil *
Ahoj lidi, začínám s Php a právě si lámu hlavu nad tím jak správně zapsat tenhle sql dotaz:

SELECT id_sezony FROM sezona WHERE rok='2001 AND kvartal='Podzim';

Přičemž ten rok s kvartálem mám jako proměnné $Rok a $Kvartal.

Zkusil jsem napsat tenhle dotaz:

$dotaz=mysql_query("SELECT id_sezony FROM sezona WHERE rok='$ROK' AND kvartal='$Kvartal' ");

...ale hází mi to chybu v syntaxi sql. Nevíte, jak bych to měl napsat správně???
DJ Miky
Profil
A co přesně ti to hází za chybu? Na první pohled tam nic nevidím... Nemáš blbý obsah těch proměnných? Zkus si vypsat ten kompletní dotaz (tzn. i s dosazenými proměnnými).
Fanda
Profil *
Proměnné jsou v pohodě. Konkrétně mi to píše tohle to:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Resource id #3' at line 1
Alphard
Profil
Přičemž ten rok s kvartálem mám jako proměnné $Rok a $Kvartal.
$dotaz=mysql_query("SELECT id_sezony FROM sezona WHERE rok='$ROK' AND kvartal='$Kvartal' ");

PHP je case sensitive
Fanda
Profil *
Jojo to byla hloupá chyba,díky za upozornění, ale ani tahle oprava nic nevyřešila, pořád to píše stejnou chybu:(
Co může znamenat to Resource id #3 ?
koudi
Profil
Odkud bereš $Rok a $ Kvartal?
tark
Profil
Hod sem promenne $Rok a $Kvartal...
nightfish
Profil
Proměnné jsou v pohodě. Konkrétně mi to píše tohle to:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Resource id #3' at line 1

to znamená, že ty proměnné v pohodě nejsou...
jedna z nich obsahuje odkaz na "zdroj" (tzn. třeba to, co ti vrátí funkce mysql_query) místo toho, aby obsahovala patřičnou proměnnou
kde bereš hodnoty těch proměnných?
Fanda
Profil *
Proměnné beru z formuláře, konkrétně:

<form action="ulozeni_skupiny.php" method="post">
<table>
<tr>
<td>Rok:</td>
<td><input type="text" name="Rok" size="4" maxlength="4"/></td>

<td>Sezóna:<select name="Kvartal" size="1">
<option value="Jaro">Jaro
<option value="Podzim">Podzim
</select></td>


....atd ještě tam mám několik položek před odesláním.

a na stránce ulozeni_skupiny.php mám ještě před samotným dotazem tohle:

$Rok = $_POST['Rok'];
$Kvartal = $_POST['Kvartal'];

...když dám echo $Rok,$Kvartal; , tak se mi proměnné správně vypíšou, proto jsem psal, že nevypadají, že by byly špatné.
tiso
Profil
Fanda
v pôvodnom dotaze Ti za rokom chýba apostrof, a ešte by som doporučoval uzatvárať výrazy do zátvoriek: () AND ()
Fanda
Profil *
Ten apostrof jsem zapomněl napsat jen sem. Jsem z toho jelen...
Jinak to teď vzdávám a udělám si jeden optgroup formulář, v něm splácám dohromady rok jako Label a kvartal jako podzim/zima a jako value budu mít hodnoty právě těch hledaných id_sezony. Jejich naštěstí jen 10.

Stejně mě to štve, protože mám za to, že se jedná o fakt jednoduchej dotaz:(
nightfish
Profil
echo "SELECT id_sezony FROM sezona WHERE rok='$ROK' AND kvartal='$Kvartal' ";

co vypíše tohle?
Fanda
Profil *
Ahoj, tak jsem na to po delší odmlce snad kápnul. Nechal jsem si v phpmyadminu vyjet ten můj správný sql dotaz převedený do php, které jsem trochu intuitivně upravil a bylo to na světě. Použil jsem na to tedy už trochu jinej dotaz, ale svým způsobem podobný:

$dotaz = "SELECT id_zapasu FROM zapasy
WHERE (kolo='$Kolo' AND id_sezony='$Sezona') AND (hoste OR domaci)='$Banana' LIMIT 0, 30";

Jinak všichni díky moc za pomoc. Tahle diskuse je výborné místo!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0