Autor Zpráva
Martin__
Profil *
Ahoj,
snažím se propojit program Base podobný Accessu s databází Mysql. To vše na Winxp pro s nainstalovaným EasyPHP 2.0b1.
Začal jsem tím, že jsem si nainstaloval MySQL Connector ODBC 5.0, s verzí 3.51 jsem měl problémy.

Pak jsem šel do Ovládacích panelů -> Nástroje pro zprávu -> Datové zdroje (ODBC) -> karta uživatelské DNS -> tlačítko Přidat -> vybrat MySQL Connector/ODBC v5 -> Dokončit.

Dále jsem si otevřel program BASE, zvolil jsem Připojit k databázi, zvolil jsem MySQL -> Připojit se pomocí ODBC -> další -> tlačítko Procházet -> zvolit MySQL ODBC Driver -> OK -> Další -> vyplnil jsem uživatelské jméno a heslo, otestoval spojení, které bylo úspěšné -> dokončit. Teď když si kliknu na Tabulky a následně na Vytvořit tabulku v režimu návrhu, tak mi to vypíše

Upozornění!
Z databáze nebylo možné zjistit informace o typech polí. Pro tento ovladač není k dispozici volba Návrhu tabulky.

Co jsem udělal špatně, že mi nejde vytvořit tabulka? Dík
Martin__
Profil *
Tak jsem nainstaloval novější verzi ODBC ovladače a to 5.00.10 beta, už mi jdou vytvářet tabulky, ale pořád nejdou definovat vztahy mezi tabulkami.

Říkal jsem si, že bych teď mohl zkusit JDBC ovladač, ale nevím si rady s jeho instalací. Zatím jsem ho dokázal jen stáhnout a dál nevím, co s tím. Jak mám postupovat při jeho instalaci?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0