Autor Zpráva
TomášK
Profil
Uvažujme situaci, že hosting neposkytuje žádnou databázi, ale já bych chtěl data ukládat stejně jako kdyby tam dabáze byla. Co hledám je nějaká knihovna, která pro mě vytvořila takové funkce, že bych mohl využívat klasické dotazy INSERT, SELECT, DELETE atd., ale pracovala jen se soubory.

V mém případě to nepotřebuju pro web, ale pro klikací aplikaci do Windows (takže jsem tak trochu na špatném fóru, uznávám). Ideální by byla nějaká knihovna pro Ruby, ale zajímá mě i Java nebo C++.

Ruby myslím podporuje ODBC (ale nikdy jsem s tím nedělal), předpokládám, že najdu knihovnu, která rovněž podporuje ODBC a data ukládá do souborů (souboru). Mám-li dobré informace, šel by na to použít MS Access, zajímalo by mě, jestli s tím má někdo zkušenosti, případně jaké jsou alternativy. A kdybyste mysleli, že mám špatný přístup a vy byste to udělali úplně jinak, nebojte se mi to naznačit ;-)

Edit: Koukal jsem na posledních cca 10 témat a mezi autory jsou: TomášK, tomis, Tomiiiiik, Tomasds... myslíte, že počet problémů s databází koreluje se jménem? :)
Tomasds
Profil
TomášK
myslíte, že počet problémů s databází koreluje se jménem?

Možná to nebude až tak zlé. Třeba tady tomisovi radí Tomashek :-)
Kajman_
Profil *
Neřeší to SQLite?
TomášK
Profil
Řeší, dík :)
Vždy jsem SQLite pokládal jen za další z řady MySQL, PostgreSQL, ..., rychlý pohled do wiki ukázal, že je to přesně to, co hledám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0