Autor Zpráva
Sophon
Profil *
Nainstaloval jsem si mysql server, vše probělo v pořádku, ale při configuraci instance (Mysql server instance config wizard), po konfiguraci mi to vyhodí že nejde danou šlužbu spustit. Zkoušel jsem to i instalovat i s vypnutou firewall, ale nic.

Není možné, že to nějak ovlivňuje MSSQL server, který jsem nainstaloval omylem s Microsoft visual studiem, ale po té znova odinstaloval?
Mastodont
Profil
Nejspíš jsi při instalaci nezapnul volbu instalace jako služby ..
srigi
Profil
Sophon
Skus si sluzbu Mysql nainstalovam manualne. Nainstaluj MySQL beznym sposobom, zapametaj si adresar, kde sa ulozia subory, prejdi do toho adresara. V nom najdes podadresar bin. prejdi do tohto podaresara. No a teraz skus vytvorit sluzbu (zaregistrovat ju v operacnom systeme Windows XP Proffesional SP2 asi nejaka verze CZ :D )
mysqld-nt --install-manual MySQL


Napis ci to prebehlo OK, pripadne sem postni chybove hlasky toho prikazu (ak nejake vyhodi).
Sophon
Profil *
090418 0:09:20 [Warning] Can't create test file C:\Documents and Settings\All users\Data aplikací\MySQL\MySQL Server 5.1\Data\jansopousek.lower-test
090418 0:09:20 [Warning] Can't create test file C:\Documents and Settings\All users\Data aplikací\MySQL\MySQL Server 5.1\Data\jansopousek.lower-test
mysqld:Can't change dir to 'C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\MySQL\MySQL Server 5.1\Data\' <Errcode: 2>
090418 0:09:21 [ERROR] Aborting
090418 0:09:21 [Note] mysqld: Shutdown complete


To asi bude že ten program nemá dostatečný oprávnění ne?
srigi
Profil
Sophon
Aky balicek si na instalaciu pouzil? MySQL by do uzivatelskeho profilu hrabat nemalo! Pri instalacii MySQL na PC v operacnym systemom Windows je silno doporucovane instalovat balicek Windows Essentials. A nainstaluj to normalne do Program Files.
Sophon
Profil *
presne ten sem pouzil, pak sem vyzkousel jeste dva dalsi
Mastodont
Profil
pak sem vyzkousel jeste dva dalsi
No a nezbyly ti náhodou na disku zbytky těch předchozích instalací nebo třeba jen starý INI soubory? Projdi to a všechno vymaž.
Sophon
Profil *
samozrejme sem to prochazel...a smazal
sophon
Profil *
to mam kvuli tomu zkusit preinstalovat celej system nebo co?
Kajman_
Profil *
c:my.ini jste také kontroloval? A když spustíte z příkazového řádku bin/mysqld.exe tak to vypíše co?
Sophon
Profil *
my.ini by snad mělo bejt v pořádku (teda jestli se nemá nahrávat do nějaké složky systému.
a zajímavý je že mysqld chvilku čeká a pak mi nevypíše absolutně nic (ani že ten příkaz neexistuje) a příkazovej řádek čeká na další příkaz
pavelt
Profil *
Ahoj, mám podobný problém. Instalace proběhne bez nahlášených chyb a při konfiguraci se mi nespustí MySQL jako služba. Postupuji takto:
Spustím MySQL Srver Instance Configuration Wizard
Detailed configuration
Developer machine
Multifunctional Database
Decision Support (DDS)/OLAP
Enable TCP/IP Networking; Enable Strict Mode
Best support for Multilingualism
Install as Windows service; Service Name: MySQL5; Launch the MySQL Server automatically
Modify Security Settings -> New root password; Confirm
EXECUTE
----------
Hlásí to:
Prepare configuration - zaškrtnuto jako že OK
Write configuration file - zaškrtnuto jako že OK
Start Service - červený křížek jako že se nepodařilo
----------
Když se pokouším spustit servis manuálně ze Správy služeb ve Wiondows XP, hlásí to:
Could not start the MySQL5 service on Local Computer. Error 1067: The process terminated unexpectedly.
mnohokrát jsem MySQL odinstaloval, a znovu nainstaloval, stáhl i předchozí verzi (mysql-5.0.81-win32.zip) a pořád bez úspěchu. Vymazal zbytky po předchozí instalaci (my. ini apod.) a pořád nic. Prosím o pomoc, je to k uzoufání. Díky Pavel
pavelt
Profil *
Potíž jsem vyřešil tím, že jsem nechal hledat na disku vše s názvem my.ini, my.cnf, *mysql.*, co se objevilo jsem smazal (samozřejmě když to nebylo v instalaci php apod) a spustil instalátor mysql znovu. Instalace se zdařila. Spustit mysql znamenalo spustit konfigurátor mysql z jeho instalace, po hlášce, že služba nejde spustit ho shodit, spustit jej znovu, pak služba již spustit šla i při shodné konfiguraci, ale nechtěl zapsat práva. A tak zkoušet a hledat znovu až si všimnout malými písmeny, že heslo je stále v systému z předchozí instalace a tak vzpomínat na heslo již odinstalované mysql, vzpomenout si a nastavit v konfigurátoru nové. Přátelé, tak takovouhle instalaci jsem dlouho nezažil. Již jen fakt, že něco odinstaluji a ono to odinstalované není, to je pro vývojáře trestuhodné. Neznám sice Postgesql, ale asi se o ní začnu zajímat. (Ani se nedivím, že nikdo nereagoval na mou žádost o pomoc, vidím mnoho pokrčených ramen v gestu "Tak to prostě s tou naší MySQL je.")
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0