Autor Zpráva
Terka11
Profil *
Ahoj, prosím o radu. Edituji webové stránky tak, že si otevřu zdrojový kód, tam si přepíšu, co potřebuju, uložím a nahraju. Teď ale se něco stalo a když dám "Zobrazit zdrojový kód", neotevře se mi v textovém editoru a nejde v něm dělat změny:O(( Mám Windows XP, nevím, jestli mi to něco nenainstalovalo. Co s tím?
Beavis
Profil
Terka11
"Zobrazit zdrojový kód"
kde? V prohlížeči, průzkumník windows...? Pokud je to průzkumník Windows, tak je špatně asociován soubor. To znamená, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor, ->Otevřit v.. -> A z nabídky zvolte příslušný textový editor.
Terka11
Profil *
Když normálně v exploreru otevřu webovou stránku (html), kterou mám uloženou v počítači, dám "Stránka" a "Zobrazit zdrojový kód", neotevře se mi to v textovém editoru. Možnost otevřit v jiném programu nikde není. Vyřešila jsem to tím, že jsem zdrojový kód z toho divného okna překopírovala do poznámkového bloku a tento textový soubor pak uložila do složky s webovou stránkou jako .html. Nicméně to hodně přidává práci a nechápu, proč se mi to tak najednou předělalo! ;-(
Beavis
Profil
Terka11
Zřejmě nějaký plugin do IE, který přebírá kontrolu nad zdrojovým kódem..divné..
Bubák
Profil
Koukni v IE na:
Nástroje > Možnosti Internetu > Programy > Editor HTML
Normálně tam je jenom Poznámkový blok. Pro zajímavost, já tam mám volbu úmyslně změněnou na PSPad.
Pokud tam máš v roletce Poznámkový blok, přepni se na jěj.

To čemu říkáš "divné okno", se nějak jmenuje? Netušíš, jakému programu patří?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Terku11:
Zapomněla jsi zmínit, že máš Internet Explorer 8, že? Ten má na prohlížení zdrojového kódu nový prohlížeč, který sice zvýrazňuje syntaxi, ale nedovoluje úpravy.

Spusť si „Nástroje pro vývojáře“ (klávesou F12), objeví se ti jakýsi panel či okno, který bude mít vlastní menu. V menu „Soubor“ najdeš podmenu „Přizpůsobit zdroj zobrazení aplikace Internet Explorer“, tam vybereš „Poznámkový blok“ a pak se bude osmička chovat stejně jako starší verze.
Bubák
Profil
Zajímavé, taky mám IE8, ale na "Výchozí prohlížeč" se nemůžu přepnout. Funguje mi jen Poznámkový blok a Jiné... (tam je PSPad).
Můj "problém" neřešte, jsem spokojen s tím, jak mi to nyní v IE8 funguje.
mirma
Profil
[#3]Nemusíš nic kopírovat. V průzkumníku, nebo v tcm dej soubor html v kontextovém menu otevřít v programu notepad a můžeš editovat a ukládat.
Terka11
Profil *
Moc děkuji za radu!! To přepnutí jak psal Chamurappi mě zachránilo. Mým kopírovacím způsobem totiž ta potvora ještě vyhazovala z textu písmenka s diakritikou nebo místo nich dělala čtverečky. Nechápu, jak je tohle možný.. asi přítel stáhnul nějakou aktualizaci...
leon
Profil
Všem vám moc děkuju za pomoc. Tak, jak jsem si to představoval to funguje podle rady Chamurappi(č.6). V IE 8 otevřít nějakou stránku>stisknout F12>soubor>přizpůsobit zdroj zobrazení. Tady vybrat poznámkový blok nebo něco dle své chuti. Poté funguje editace na stránce: Zobrazit>zdrojový kód.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0