Autor Zpráva
Dave6641
Profil *
Zdravím, uz dodelavam stranku, kterou budu umistovat na placeny hosting, tak chci aby to nejak vypadalo a mam par dotazu. Jedna se jednoduchou statickou stranku s maximalnim rozsahem do 100 stranek.

1. Je lepsi (modernejsi) psat stranku v html nebo xhtml? Samozrejme, ze v kombinaci s CSS.

2. Navazuje na prvni. Moc jsem nezkoumal specifikace, ale je mozne, ze kdyz napisu stranku v HTML 4.01 tak je validni i pro xHTML 1.0? Jsem zkusil jen prepsat doctype a vzdy projde validaci :)

3. Jen takovy bocni dotaz. Dal by se <div> nejako otocit na vysku. Nebo obecne text? Priklad, mam treba tabulku (obrazek, ramecek proste co vas napadne) a chtel bych, aby text byl citelny z vrchu dolu. je to mozne, bez vyuziti textu jako obrazku?

Stranky pisu pouze v PSPadu a na CSS pouzivam TOPStyleLite.

Moc dekuji
Radek9
Profil
Dave6641:
1. Je lepsi (modernejsi) psat stranku v html nebo xhtml? Samozrejme, ze v kombinaci s CSS.
Toť otázka. Já osobně používám HTML.

2. Navazuje na prvni. Moc jsem nezkoumal specifikace, ale je mozne, ze kdyz napisu stranku v HTML 4.01 tak je validni i pro xHTML 1.0? Jsem zkusil jen prepsat doctype a vzdy projde validaci :)
Je to možné, pokud nepoužíváte nepárové tagy.

3. Jen takovy bocni dotaz. Dal by se <div> nejako otocit na vysku. Nebo obecne text? Priklad, mam treba tabulku (obrazek, ramecek proste co vas napadne) a chtel bych, aby text byl citelny z vrchu dolu. je to mozne, bez vyuziti textu jako obrazku?
IE to umí, ale ostatní prohlížeče ne. Teoreticky by to šlo pomocí JS.
Joker
Profil
Dave6641:
1. Je lepsi (modernejsi) psat stranku v html nebo xhtml? Samozrejme, ze v kombinaci s CSS.
Primárně asi HTML, XHTML jen pokud k tomu je nějaký důvod.

je mozne, ze kdyz napisu stranku v HTML 4.01 tak je validni i pro xHTML 1.0?
Nebude odpovídat !DOCTYPE, ale až na tohle lze napsat stránku validní podle obou specifikací.

Dal by se <div> nejako otocit na vysku.
Nenapadá mě nějaká univerzální jednoduchá metoda.
Bubák
Profil
Těkolik témat, mezi nimi HTML - XHTML se probralo včera: Je chyba tvořit weby v HTML a s kódováním windows-1250?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0