Autor Zpráva
Thomasito
Profil *
Dobrý den, mám takový dotaz, potřeboval bych poradit, jak udělat odkazy jako jsou na těchto stránkách, aby když na odkaz najedu, aby se mi pod ním zobrazil obrázek, děkuji za rady
panther
Profil
Thomasito:
background(-image)
Thomasito
Profil *
Já to bohužel jaksi nechápu :D
Bubák
Profil
Menu - pevná šířka odkazů
http://teststranek.kvalitne.cz/menu6/

Menu - šířka pohle odkazů
http://teststranek.kvalitne.cz/menu7.1/
http://teststranek.kvalitne.cz/menu7.2/

Koukni se do zdrojáků.
Thomasito
Profil *
Jak je u těchto stránek příklad, mohl by jste mi sem prosím hodit zrovna tu část, která obsahuje script, který to menu vycentruje? Děkuji
Thomasito
Profil *
Nebo nemusíte, jen mi řekněte jak to vypadá :) ->TADY<-
Thomasito
Profil *
Samozřejmě je to ve vývoji...to není vše xD
panther
Profil
Thomasito:
mohl by jste mi sem prosím hodit zrovna tu část, která obsahuje script, který to menu vycentruje?
není to script, jen CSS. Zobraz si zdroj, nakoukni do CSS. O centrování se taky hodně napsalo, hledej.
Thomasito
Profil *
to už takmam ale kdy se teď na ty stránky koukneš, tak tam uvidíš takovej kus šedivej nakonci, nešlo by to vycentrovat? jako že by byla půlka toh kusu na začátku a půlka na konci?
panther
Profil
Thomasito:
na konci nic nemám. Naopak, to menu mám ve dvou řádcích (1280x800). To je téměř jistě nežádoucí.
Thomasito
Profil *
Já to mám v jednom řádku (1680x1050) :/
panther
Profil
Thomasito:
Já to mám v jednom řádku
to mi došlo, ale je slušné myslet na těch asi 70% uživatelů, co mají 1280. Weby se dělají tak, aby měly maximální šířku 980px (pokud je šířka procentuální, aby se na 960px web vešel, na větším byl širší).

Jen pro tvou informaci, monitor 1280px a menší má cca 70% uživatelů,pod 1024px cca 25%. Někteří ze zbytku, co mají vyšší rozlišení, nemusejí mít prohlížeč maximalizovaný. A v praxi nemívají, protože je to zbytečné.
Thomasito
Profil *
Změnil jsem velikost..jak to teď vidíš?
panther
Profil
Thomasito:
jak to teď vidíš?
teď je to lepší, ale pořád opomíjíš 25% lidí s 1024px a menším.

Zmenši si okno prohlížeče, uvidíš sám, jak to vidí ostatní.
Thomasito
Profil *
Co teď? Teď to vydim v pohodě i v tvym rozlišení
panther
Profil
Thomasito:
Teď to vydim v pohodě i v tvym rozlišení
přečti si znovu, co píšu:

[#12] „monitor [...] pod 1024px cca 25%“
[#14] „ale pořád opomíjíš 25% lidí s 1024px a menším.“

Nezáleží na mě, ale na ostatních. Projdi si statistiku, na kterou jsem tě odkazoval v [#12]. Nebude tě každý vodit za ručičku, musíš se naučit být trochu samostatný.
Thomasito
Profil *
Hele...právě jsem myslel na 70% procent uživatelů, zmenšil jsem písmo na 9px nastavil si to do 1024x768 a cele menu bylo na jedne radce, ted jen chci vedet, to co jsem chtěl vědět v #9
panther
Profil
Thomasito:
právě jsem myslel na 70% procent uživatelů
na 45%. Ale dělej si co chceš, mě je to celkem jedno.

Ten tón, kterým na mě mluvíš - „Hele [...] ted jen chci vedet, to co jsem chtěl vědět v #9“ - se mi nelíbí. Proto ti místo odkazu řeknu, že to tu bylo včera. Dohledej si to.
Thomasito
Profil *
omg..hele, to melo bejt jako "hele, podivej se, uz to mam" takze jediny co po tobe chci je, aby jsi mi poradil jak to mam udelat... :/
pavuk
Profil
Mám dojem že jediný co po tobě chce panther je, abys pro to udělal taky něco sám
Thomasito
Profil *
No to je bezva...člověk potřebuje pomoc a oni mu řeknou "Pomoz si sám!" :/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0