Autor Zpráva
Josefino
Profil
zdravím, mám už nějaký základy programování webu, i když asi nic moc (HTML, CSS), ale nějakej čas se tomu už věnuju. chtěl bych udělat manželce k narozeninám webový stránky v tomto stylu http://www.penzionrelaxmartina.cz/ jenže už je má za pár dní a doposud se mi nepodařilo zjistit jak to udělat. Vím, že vetšina lidí nerada říká, co jak přesně udělat, a nerada radí přímo zdrojovej kód, ale bohužel mě tlačí čas. Proto prosím, zda by mi někdo mohl napsat, jak udělat formát tohoto webu (viz odkaz výše), jakým stylem to lze naprogramovat (CSS nebo jiný ?) a nebo aspoň, kde najdu návod. Jde mi o to, jak to tam mají rozděleno tu stránku a nalevo to menu. Bohužel zdroják mi z toho nejde stáhnout, asi to mají bloklý.
Předem díky za pomoc, Pepa
panther
Profil
Josefino:
Vím, že vetšina lidí nerada říká, co jak přesně udělat, a nerada radí přímo zdrojovej kód
HTML i CSS se nedají skrýt, každý si jej může prohlédnout.

jakým stylem to lze naprogramovat (CSS nebo jiný ?)
HTML ani CSS nejsou programovací jazyky, ale budiž. Budeš potřebovat HTML na věcnou stránku věci, CSS na ostylování - vzhled menu.

Bohužel zdroják mi z toho nejde stáhnout, asi to mají bloklý.
nemají. Zkoušel jsem to ve FF, CTRL+U funguje.


Kostra tohoto menu je jasná. V HTML bude toto:
<menu>
    <li><a>text</a> 
    <li><a>text</a>
<menu>

CSS:
menu {width: xxxpx}
menu li {width: 100%; height: 20px;}
menu a {display: block; width: xxxpx; padding-left: 20px; background: url('sipka.png') left center no-repeat;}

Nic těžkého na tom není - jen jednoúrovňové menu.
Trejpa
Profil
Josefino:
Vytvořil jsem komentovaný příklad, tak se z toho zkus inspirovat:
Jednoduché schéma stránky
Josefino
Profil
chlapi, dik moc, fakt jste mi pomohli. jsem zacatecnik, tak se omlouvam, ze uzivam nejaky nespravny terminy :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0