Autor Zpráva
drozdo
Profil
Dobry den, Neviem kam tuto temu zaradit, tak som ju zaradil tu.

Mam problem s domenami. mam domenu pemadk.sk bezi na webserveri vsetko je ok. Lenze v adresari pemadk.sk/mp3/sockari/ mam dalsiu stranku a mam kupenu druhu domenu na www.domain.com (domena sa vola: sockari.com). Na domain.com som nastavil URL forwarding: pemadk.sk/mp3/sockari ....

Problem je v tom, ze ked napisem www.sockari.com mi stranku nacita, len ked kliknem na nejaku podstranku tak stale mi pise v prehliadaci (sockari.com namiesto sockari.com/admin/blbbla.php ) Nefunguje mi metadescripton, ani favicona stranky, ani niektore 'headers' nefunguju.

V nastaveniach domain.com som uz poklikal co sa dalo a nevim ako to vyriesit.

Za kazdu radu dakujem, pekny den

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Davex
Profil
Aby přístup fungoval jako na každou jinou stránku, tak by se muselo
1) do DNS nové domény zadat A nebo CNAME záznam web serveru stávajícího hostingu nebo k němu převést správu DNS
2) na hostingu nastavit doménový alias
3) obsah pro novou doménu podstrkávat pomocí pravidel mod_rewrite, třeba podle vlákna Mod Rewrite
drozdo
Profil
Dakujem za radu, zacinam podla postupu ....
na domain.com .. som domenu http://sockari.com/ presmeroval cez CNAME na www.pemadk.sk ..... Otvorim www.sockari.com a nic sa nedeje

bod 2) je potrebny? Ked pouzivam len zlozky a podzlozky
Davex
Profil
Alias musí být také nastavený, protože pokud webserver doménové jméno nezná, tak neví do kterého adresáře má sáhnout.
drozdo
Profil
Ano dakujem. Ale ten alias sa nastavuje na hostingu? Pretoze tu domenu som kupil rovno s hostingom, cize o domene akosi prehlad.

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Davex
Profil
Webserver, na kterém je umístěn web pemadk.sk, nezná doménu sockari.com, takže se musí na hostingu nastavit alias k doméně pemadk.sk, a nebo koupit samostatný hosting pro doménu sockari.com.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0