Autor Zpráva
přechod
Profil *
Ahoj
Mám problém chtěl bych udělat poyadí mám obrázek s přechodem a nechci ho roztahovat na nějakou velkou výšku, proto jsem si udělal druhej obrázek navazující barvy abych ho na ten přechod navázal, jenže problém je že nevim jak to zrealizovat nevěděl by někdo prosím ? Udělal bych to jednoduše obrázkem a barvou to pozadí jenže nevim proč ale když to mám v corelu vytvořený ten přechod najdu si navazující barvu v RGB kodu a zadám ji do zdrojáku tak se mi ydá že to corel ten přechod nějak ty barvy deformuje na úplně jinej odstín a neni to ono, neporadil by někdo i stímto problémem nebo jaký kod teda používat z corelu bo to RGB mi s tim vůbec nesouhlasí... Díky za pomoc
panther
Profil
přechod:
Udělal bych to jednoduše obrázkem a barvou to pozadí
ano, tak se to dá udělat. Nevím, proč by měly být v Corelu barvy jiné než jinde, moc tomu nevěřím.

Jediné, co mě napadá, je problém s gamma chunkem v IE, tam by barvy mohly být posunuté (lze řešit odmazáním gamma chunku z obrázku).

Měl bys někde ukázku stránky, kde ti barvy nesedí?
Bubák
Profil
V Corelu jsi použil RGB barby, nebo CMYK?
Corel jsem dlouho neviděl, ale byl tam v nastavení průvodce nastavením barev, pokud ho chceš používat pro webtvorbu, tak si nastav, že výstup je monitor.
Výchozí je tuším tiskárna a Corel se pak snaží uložit obrázek v takových barvách, jako když vyjedou z tiskárny.
Ještě je kdesi v menu tuším byla volba něco na způsob "Save for web", přesný název si nepamatuji, zkus ji použít.
Jestli Corel při ukládání do PNG ukládá i gamma chunk, netuším, tipnul bych si, že ano.
Luko255
Profil
přechod:
přechod nějak ty barvy deformuje na úplně jinej odstín
Skús nastaviť v správe farieb hodnotu "Optimalizované pre sieť WWW", pokiaľ používaš Corel DRAW X4, tak Nástroje > Správa farieb...
přechod
Profil *
Tady to je tentokrát nevim jakou barvu tam do css zadat jelikož v corelu mi ukazuje konečná barva 60% černá a to je R 102 G 102 B 102
takže sem do css zadal toto můžete se podívat zde http://ukrbu-padrino.cz/bar/screen.css

http://ukrbu-padrino.cz/bar/ajt.htm
přechod
Profil *
Díky zkusím to nastavit jinak pracuju s Corelem X4 ... A ještě bych potřeboval radu jak do zdrojáku zadat barvu v RGB když je na tich 9 čísel ? Díky
Luko255
Profil
přechod:
A ještě bych potřeboval radu jak do zdrojáku zadat barvu v RGB když je na tich 9 čísel ?
color: rgb(100,100,100);

...alebo použi napr. aj tento RGB to HTML converter.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0