Autor Zpráva
lopik007
Profil
Jak docílit aby text v iFrame vypadal stejně v TinyMCE? Formátování textu(tučný, kurziva, podtržený, atd.) mi jde, ale jde mi především o rozházené ceny. Uvedu obrázkové příklady:

iFrame:


TinyMCE:
panther
Profil
lopik007:
nevím jak TinyMCE, ale HTML převádí 2 a více mezer na jednu.

Možná řešení:
- tabulka
- definiční seznam (ten by byl asi lepší, nevím, jestli v TinyMCE lze vytvořit)

Některé wysiwygy překládají mezery (mezerník) jako  , tím bys dosáhl kýženého efektu, ovšem je to řešení nepěkné (a ceny by asi ani tak nebyly zarovnané pod sebe). Na tohle zkrátka potřebuješ hnout se styly.
lopik007
Profil
panther:
Jenže, jak hnout ze styly? Jo a měním obsah HTML dokumentu. Jakou tabulku? Jako
<td> a <tr>
? Tím seznamem nejspíš myslíš?
<ul></ul>
Bubák
Profil
Ceník je tabulka a s tabulkou jde snadno v TinyMCE pracovat, přidávat a mazat řádky.
lopik007
Profil
Bubák:
ale já pořád nechápu co to tabulkou tady myslíte, pravda ve wordu už jsem nedělal, asi tři roky, a TinyMCE je jako word
panther
Profil
lopik007:
tabulka je tabulka (<table>), definiční seznam je <dl>. <ul> je unordered list, tedy seznam nečíslovaný, zatímco <ol> je číslovaný.
Joker
Profil
lopik007:
V TinyMCE se taky dá tabulka naklikat, ale u toho na obrázku nejsou zapnutá potřebná tlačítka.
lopik007
Profil
panther:

No jo, ale v TinyMCE neexistuje nic takového pro tag <table>
panther
Profil
lopik007:
u všech wysiwygů je možnost tvořit tabulky (je to základní formátovací věc jako třeba nadpis nebo seznam), jen ty ji máš deaktivovanou, jak píše Joker.
Bubák
Profil
lopik007:
První ikonka ve třetím řádku je ta, co neexistuje:
http://tinymce.moxiecode.com/examples/full.php
lopik007
Profil
Bubák:
No jo, jenže já mám jen některé funkce v TinyMCE
panther
Profil
lopik007:
a co my s tím?

Máš něklik možností:
- přidat si/nechat si přidat další ovládací panely, abys mohl tabulku vytvořit
- napsat tabulku ručně, tedy přepnout do ruční editace (ikonka HTML)
lopik007
Profil
panther:
Tak jsem si jí přidal, jenže když text označím do blogu, a vložím do tabulky tak text zmizí. Čím to může být?
panther
Profil
lopik007:
zkus si s tím chvíli hrát. Já to nepoužívám, nevím. Třeba je nutné nejprve vytvořit tabulku a do ní pak psát. Nevím. Snad nejsi malý dítě, abys to nemohl sám zkusit a musel tě pořád někdo vodit za ručičku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0