Autor Zpráva
Lodhart
Profil *
Zdravím,
doufám, že mě nikdo neukamenuje když se zeptám na něco co přímo nesouvisí s HTML apod., ale přece jen to má s internetem dost společného.
Mnoho z Vás zná určitě výborný program na odesílání sms přes internetové brány Kubik SMS DreamCom. Mám zájem si naprogramovat vlastní aplikaci v C++ zatím jako čistě konzolovou aplikaci. Problém je, že nemám tušení jak získat informace, zjistit protokol komunikace například mezi T-mobile servrem a mnou pro přihlášení, poslani dat, odeslani apod. Mám jistou představu , ale potřeboval bych nějaké konkrétní informace. Jsem obeznámen s protokolem HTTP a komunikace po síti, ovšem zde nevím kde začít. Používám Kubika a pokoušel jsem se zjistit pár informací přes Wireshark, ovšem většina komunikace je pře HTTPS takže nic moc nezjistim, maximálně první a druhy HTTP dotaz.
Konkrétně mi jde o bránu T-Mobile (ne verzi zdarma) po přihlášení.

Předem děkuji za jakékoli info.
TomášK
Profil
T-mobile sám poskytuje sms bránu - zdá se, že jen business zákazníkům, ale zkušenosti s ní nemám. Dobré reference mám na mobilem.cz - vím, že tam jde odesílat sms z php skriptu, možná mají i API pro vzdálené volání z něčeho jiného, zkusil bych zjistit, co vše poskytují. A další možnost je najít nějaký program, který komunikuje s telefonem a odesílat to skrz telefon. Pár podobných programů jsem zkoušel, většinou dokážou přijaté a odeslané sms ukládat buď do souboru nebo i do SQL tabulky - s obojím se z C++ dá poměrně snadno pracovat. Případně lze mobil nahradit GSM bránou, což by mělo být o něco spolehlivější a nákladnější.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0