Autor Zpráva
Ňouma
Profil
Ahoj,
mám novou verzi stránek s odkazem na staré kvůli starším údajům.
Chtěl bych, aby místo zobrazení těchto starých stránek došlo k zobrazení lightboxu s nějakou informací (např. vysvětlující text), pod kterou by byly ty staré stránky (samozřejmě zašedlé).
Po klepnutí na "zavřít" by se teprve staré stránky zobrazily.
Lightbox mne napadl jen díky hledání tohoto problému na webu. Nebráním se jakémukoli řešení, které bude mít podobný efekt.
Moc děkuji.
P.S. Myslím, že podobným systémem fungují i některé otravné reklamy.
Tasartir
Profil
Co tě zajímá? Jak to udělat? Klonů lightboxu existují desítky (tady je přehled některých z nich). Mnoho z nich umí zobrazovat text/stránku/cokoli.

Tvoje požadavky splní třeba Fancybox. Na hlavní stránce máš ukázky funkčnosti - Tebe bude zajímat nejspíš jedno z Inline použití nebo Iframe. A jak zobrazit Fancybox při načtení stránky je na stránce Tips & Tricks v bodě 6.

Snad jsem pomohl.
Ňouma
Profil
Moc díky, hned to zkusím.
Ňouma
Profil
Tak bohužel, nepovedlo se, jsem trotl na angličtinu. Pomohl by mi někdo "polopatě"?
Po otevření stránky (např. index.html) potřebuji v zápětí automaticky přes tuto stránku zobrazit (nejlépe v nějakém lightboxu) jinou stránku (např. info.html).
Reload ne, protože chci umožnit zavřít informace a dostat se na původní stránky.
Díky moc
Tasartir
Profil
Dobré ráno,
stvořil jsem pokus o příklad — jestli je to to, co potřebuješ: http://misc.tasartir.cz/nouma/

Mám dvě stránky - index.html a upozorneni.html

Stáhneš si Fancybox a na server uploaduješ složku fancybox (nemusíš všechno - v archivu jsou i příklady, stačí jenom ta jedna složka).

Na stránce index:

Důležité prvky jsou v hlavičce
- <script> s odkazem na jquery.min.js (v mém případě je na serverech google, ale můžeš si ho stáhnout i na svůj server - je přibalený v archivu spolu s Fancyboxem) a na jquery.fancybox-1.3.4.pack.js
- <link> s odkazem na přibalený css
- <script> s odkazem na fireplugin.js - můžeš si ho pojmenovat jinak, ale dokumentace používá tenhle název. V něm je pak samotná konfigurace - a v mém případě i po načtení stránky "kliknutí" na odkaz s id="upozorneni"

A v samotné stránce mám odkaz s id="upozorneni" smerujici na stranku, kterou chces zobrazit.
(a jak vidíš na ukázce, samotný odkaz můžeš přes CSS skrýt a bude to stále fungovat)
Ňouma
Profil
To je přesně ono. Děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0