Autor Zpráva
pavuk
Profil
Zdravím, mám v úmyslu synovi udělat prezentaci modelů na CD. Rád bych bez javascriptu (na kterej jsem tu našel spoustu řešení při zakládání vlákna).
Pokouším se po kliknutí na odkaz v levý části stránky
<li><a>zetor7235</a></li>
<li><a>zetorcrystal</a></li>
<li><a>zetor8011</a></li>... atd.
zobrazit vpravo fotku modelu. Bohužel přes <iframe> mi to nejde, zobrazují se posuvníky i když je fotka menší než <iframe> a podobně, navíc nejsou všechny stejně vysoký, někde je jedna, někde dvě fotky za sebou, a nepřijde mi to moc "elegantní"..
Viděl jsem tu kdysi nějaký naprosto jednoduchý a primitvní řešení spočívající ve skrývání myslím, ale nedokážu to najít a už jsem se úplně ve všech těch visibility a hidden ztratil.... Můžete mě někdo nasměrovat?
Trejpa
Profil
pavuk:
A čím myslíš, že se to visibility (nebo spíš display) mění, když ne Javascriptem?
pavuk
Profil
Dobře, zkusím to jinak: lze to co jsem nastínil v #1 vytvořit bez javascriptu a bez iframu?
Trejpa
Profil
pavuk:
Ale lze. Pro každou fotografii uděláš zvláštní stránku, na které bude pokaždé stejné menu.
pavuk
Profil
Tomu se právě chci vyhnout, abych nemusel tvořit 78 stejnejch stránek... myslel jsem že je to zřejmý
Trejpa
Profil
pavuk:
Pro 78 obrázků ne. Tak pro čtyři by šel nějaký paskvil poskládat (pomocí pseudotříd a pozicování).

K tomu iframe: Můžeš mu zrušit jak okraje, tak posuvníky. Projet fotografie dávkovou konverzí také nezabere moc času (delší hrana řekněme 640 px, malé nezvětšovat). Příklad.
pavuk
Profil
"no scrolling" jsem použil, "frameborder" taky, mám to tím způsobem už hotový ale chtěl jsem to vyřešit trošku jinak. Nu což...
panther
Profil
pavuk:
Tomu se právě chci vyhnout, abych nemusel tvořit 78 stejnejch stránek
include znáš? Jedna stránka, kde bude vše statické a bude se dosazovat jen obsahová část - v každém souboru bude pár řádků kódu - vlastně pouze jeden, s danou fotografií (oproti měnění JavaScriptem budeš mít výhodu, že to na JS nebude závislé). Jediné, co bys musel udělat navíc, je vytvořit soubory, nic víc, nic míň.

Pokud jsi tuhle možnost znal a nechtěl jí, tak v pořádku. 78 téměř prázdných souborů neberu jako 78 „stejnejch stránek“, byť to tak ve výsledku je.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pavuka:
lze to co jsem nastínil v #1 vytvořit bez javascriptu a bez iframu?
Ještě mě napadá docela zajímavá finta postavená na kotvách a na overflow. Vtip je v tom, že prohlížeč (matně si vzpomínám, že možná ne každý) naroluje na kotvou zaměřený element, i pokud je tento uvnitř elementu s overflow: hidden (tedy bez posuvníku). Nechce se někomu vyzkoušet, zda/jak/kde by to chodilo?
margin
Profil *
include znáš?
Nevýhoda je, že include nebude fungovat na CD. Ale není problém takto vytvořené stránky stáhnout třebas pomocí WinHTTrack Website Copier.
pavuk
Profil
panther:
Include znám, na netu to má přes proměnou v adrese a přepínač v obsahu, ale chci mu to dát na CD, proto jsem hledal html řešení.
Chamurappi:
Asi chápu jak to myslíš, ale nejsem schopnej to aktuálně vyzkoušet
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Funguje to. Prohlížeče to berou.
pavuk
Profil
margin:
Neznal jsem, ale určitě vyzkouším
margin
Profil *
Trejpa:
Funguje to. Prohlížeče to berou.
Starší Opery (zkoušel jsem 9.6x) to neberou. Od které verze se stav změnil, netuším, Opera 11 s tím nemá problém. Na tomto principu je i jedno z menu na Interval.cz, naneštěstí "hack" pro Operu nyní zabírá ve všech prohlížečích, krom IE.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0