Autor Zpráva
PerToon
Profil
Promiňte že si zakládám nový forum, ale teď mi jde o něco trochu jiného.

Dva divy vedle sebe už dokážu dát, i když mi to nikdy nefunguje přesně jak chci.

Ale - mám Levý a Pravý div. Chci je vedle sebe. Standartní postup znám, ale já chci, aby Levý div měl šířku 150px a Pravý div vyplňoval zbytek stránky. Jak to udělat? Standartní postup pomocí float pořádně nefunguje.

Šlo by to taky vyřešit pomocí pozicování, že by Pravý div byl posunutej doprava o 150px? Jak?
Díky.
habendorf
Profil
Levý bude mít float:left a width:150px.
Pravý nebude mít žádný float a margin-left:150(nebo více)px.
peta
Profil *
PerToon
//peter-mlich.wz.cz/x/jvl5b/

jeden div floatujes, uvnitr druheho, ktery ma nastaveny margin zleva, treba. A pak teda musis umet floatovat. Kdyz to udelas spatne, tak ti to ruzne odskakuje, zobrazuje jinak nez ma, ztraci se text v IE.

Taky by se mozna dalo pouzit
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
- moje ukazky - tusim ukazka 3, kde floatuji obrazky
PerToon
Profil
Habendrof úplně nejvíc děkuju! Tak sem to kousek po kousku udělal a snad to tedy konečně funguje jakžtakž podle mých představ!
Možná že ještě budu řvát o pomoc až to začnu trochu komplikovat a zas to nepůjde, ale zatím díky!
PerToon
Profil
Takže oživuju problém! Už se mi to skoro podařilo namodelovat správně až na jednu věc!

Levý menu mám teda float: left a chci ho mít margin 30px od kraje - v Mozille to funguje, ale v IE mi to odsadí o DVOJNÁSOBEK!!! Co s tím?
habendorf
Profil
Double margin - http://interval.cz/clanek.asp?article=3137
PerToon
Profil
Děkuju úplně ponejvíc! Vyřešil sem to tím display: inline; pomohlo to - zdá se mi to jednodušší než majtroška.
peta
Profil *
PerToon
v tom pripade, proc tam pouzivas divy, kdyz je pak menis na SPANy na display:inline?
Anonymní
Profil *
a co treba

<div id="levy"></div>
<div id="pravy"></div>

#levy
width: 50%;
float: left;

#pravy
width: 50%
float: right;
habendorf
Profil
Anonymní: To asi ne, když má být levý div široký 150px.
Charlie
Profil
v tom pripade, proc tam pouzivas divy, kdyz je pak menis na SPANy na display:inline?

Že by proto, že bez CSS budou pod sebou, a ne namáčknuté vedle sebe?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0