Autor Zpráva
l564
Profil
Doma mám počítač 1TB disk a mám veřejnou IP Adresu a mám i Apache ale nevím jak mám udělat když mám ip třeba 192.168.1.1 tak jak mám udělat třeba w w w.hosting.cz, kde toto dělají?
Darker
Profil
Musíš si zaplatit doménu a pak zařídit přesměrování.
A IP 192.168.1.1 skoro určitě není veřejná IP. (jen detail, vím že to byl příklad)
Medvídek
Profil
l564:
Třeba přes A záznam u domény
Davex
Profil
l564:
Nasmerovani domeny na vlastni IP
Jak zprovoznit web doma
Jak založit server pro webhosting?
Krakatoa
Profil
l564:
192.168.1.1 je síťová IP, není internetová, internetovou zjistíš v nastavení přístroje, přes který se tato tvá síťová IP připojuje do internetu (zvláštní, já mám pevnou veřejnou IP a je jiná, než kterou mi ukazuje třeba mojeip.cz - tak schválně neuvádím to, třeba se na ni ještě odněkud směřuje).
Pokud chceš hostname z tvé internetové IP, tak ho zjistíš na nějakém odkaze tu:
http://www.google.com/search?q=ip+to+hostname
Většinou budeš mít v hostname svou IP a doménu poskytovatele připojení.
www se nastavuje v nastavení apache.
Pokud to bylo myšleno jinak, kup doménu (pokud možno zeleninu nebo ovoce v názvu) nebo si regni free doménu třetího řádu.
Aby ti to fungovalo z internetu, budeš muset v nastavení přístroje, přes který se tato tvá síťová IP připojuje do internetu, nasměrovat port (80) na tvůj PC.
Ve tvém PC se k serveru připojuj přes síťovou IP tvého počítače, zvenku přes internetovou IP.
Apache není všechno, přidělej i mysql, ftp a mail server.
Nezapomeň, že kvalitní hosting má dostupnost aspoň 99.99%.
A hlavně nezapomeň, že kvalitní hosting svá data zálohuje.
l564
Profil
A šlo by udělat že bych založil hosting za 25KČ a udělal bych IFRAME? a doněj bych napsal 192.168.1.1

Vím že 192.168.1.1 je interní adresa ale nebudu sem dávat veřejnou jelikož nemám "server" ještě zabezpečen

Jinak všem díky
Darker
Profil
Na interní adresu v síti se nelze za běžných okolností z internetu připojit.
djlj
Profil
l564:
Šlo by to udělat.
l564
Profil
Darker:
Na interní adresu v síti se nelze za běžných okolností z internetu připojit.
To je pouze příklad. Jak jsem psal nemám server natolik zabezpečený že stačí otevřít zadní vrátka (zdrojový kód) a jsi ve vnitř
Medvídek
Profil
l564:
A šlo by udělat že bych založil hosting za 25KČ a udělal bych IFRAME? a doněj bych napsal 192.168.1.1
Tak ty vesměs hosting nepotřebuješ, stačí když ti poběží webovej server u tebe na PC s tou IP adresou a pak jen nasměrovat tu doménu na IP adresu.
panther
Profil
l564:
myslíš, že se ti vyplatí hostovat si vlastní web (myslím z hlediska nákladů) oproti párkorunové variantě, pokud bys zvolil hosting?
l564
Profil
panther:
myslíš, že se ti vyplatí hostovat si vlastní web (myslím z hlediska nákladů) oproti párkorunové variantě, pokud bys zvolil hosting?
Když jsem to přepočítával tak mi vyšlo že mám na tom zisk 250 KČ za měsíc a to je 3 000 KČ za rok. Vlastně ten server používá celá rodina. Na skladování fotek, videí, apod. A napadlo nás se stím pochlubit známím a mě zase napadlo si zaplatit veřejnou IP Adresu. Všechno máme ale řešíme problém s IP Adresou a Hostingem. A nechci to třeba dávat na WZ nebo IC a vůbec né na Endoru. Chcem prostě veřejnou www adresu
TomasJ
Profil
l564:
Chcem prostě veřejnou www adresu

Tak si ji kupte (celá rodina).
Krakatoa
Profil
l564:
Doma mám počítač 1TB disk a mám veřejnou IP Adresu
Chcem prostě veřejnou www adresu

Už jsem ti odpovídal #5.
Na Tebe se musí asi pomalu. Tož nestačila by veřejná adresa bez www? Je to jednodušší. A nestačila by úplně veřejná IP? To by bylo úplně nejjednodušší. Tu už máš. Nic víc nepotřebuješ, co tedy řešíš? Známým je přece jedno jestli se na tvé fotky dívají přes 1.2.3.4 nebo www.moje-uplne-nej-mega-moc-dobra-svetova-verejna-adresa-internetova.cz nebo moje-uplne-nej-mega-moc-dobra-svetova-verejna-adresa-internetova.cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0