Autor Zpráva
opicak
Profil *
Dobrý den(večer), mám knihu hostů a potřeboval bych, když kliknu např. na odkaz stránky 2, aby se odkaz tlačítka změnil na jiný styl než zbytek odkazů.

Koukal jsem tu po podobném problému, ale všechny jsou zaměřeny na menu a hlavně když jsem koukal na tento způsob , tak není špatný, ale já nevim kolik budu mít stránek může jích být 100, nebo taky více a tímhle způsobem by to bylo hodně pracné. Zkoušel jsem to přes funkci, ale nějak mi to nechce vzít tu třídu.
if($celkem > ROWS)
  { 
    $stranek= Ceil($celkem/ROWS);
    for($i=1;$i<=$stranek;$i++) echo "<a ".aktivni($i)." href=\"".$_SERVER["PHP_SELF"]."?page=$i\">$i</a>"; 
  }
 function aktivni($odkaz)
 {
    global $page;
    if($page==$odkaz) "class='active'" ; else "class='page'";
 }
 //CSS
a.page{
  font-size: 11px;
  text-decoration: none;
  color: #FF5900;
  border: 1px #FF5900 solid;
  background: #EEEED1;
  margin-right: 20px;
  padding: 5px 10px;   
} 
 a.active {
  color: #EEEED1;
  border: 1px #EEEED1 solid;
  background: #FF5900;  
}

Zkoušel jsem i když jsem nedal před ty třídy a, ale stejně to nefungovalo. Budu rád za každou radu či nápad. :)
panther
Profil
opicak:
odkazy na jednotlivé stránky vypisuješ, předpokládám, nějakým cyklem, protože nevíš, kolik jich bude.

$count = 14; // tady bude přiřazení scriptem
for ($i = 1; $i < $count; $i++) {
    echo '<a href="?page=' . $i . '"' . ($i == $_GET['page'] ? ' class="aktivni"' : '') . '>' . $i . '</a>';
}

Jen si ošetři případ, kdy bude $_GET['page'] prázdná -> aktivní bude první položka.
opicak
Profil *
funguje to :) mockrát díky, vůbec jsem si s tím nevěděl rady a cyklus jsme měl hned na začátku, nevím co jste tím myslel, ale jinak mnohokrát díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0