Autor Zpráva
Louka
Profil
Ahoj,

mohl by mi někdo poradit, čím se to stane, že font na stránkách je ošklivě zubatý (ukázka)? Přijde mi, že se to zhoršilo po předělání písma na "em" jednotky.

Velice patrné je to u "loga" (to modré) - je to jen tím, že tyto znaky jsou v Georgii nehodící se k sobě, nebo to lze nějak vylepšit?

Díky moc za odpovědi.
Taurus
Profil
Já ho mám hezky do hladka... toho fonta. Zkus sem printscreen. Em nebo px by rozhodovat neměly.
Louka
Profil
Screen:


Není to vyloženě hranatý :), ale vůbec se mi nezamlouvá "Loukův" -> přijde mi že tam ta písmenka skáčí.
Taurus
Profil
Zkus procenty lehounce zvýšit/snížit velikost fontu. Občas je nějaká velikost trošku horší, i když, mě by toto asi tolik nevadilo. Tak kostrbatost je určena dotahy, kulatá písmena jsou lehce pod linkou (středem šířky na ní).
Louka
Profil
Takže spíš za to může skutečnost, že se ta písmenka k sobě tolik nehodí. Se sníženou velikostí to je nepatrné, nicméně zvětšování/změnšování písma bude možné uživatelem - dřív nebo později se to projeví. Jsem asi trochu punťa, ale zaujalo mě to.

No zkusím vymyslet jiný nadpis, to bude možná snažší než se prát s procenty a ladit to tímto stylem :D...

EDIT: Nakonec jsem změnil font. Ale asi to nevypadá dvakrát krásně, že? Jinak tam asi dám vyhlazený obrázek...
Taurus
Profil
No zkus... každopádně pěkná práce... na blog ideální. Současné písmo už se mi tak nelíbí. Nechal bych původní.
Louka
Profil
Jo máš recht - vrátil jsem tam to původní. Nechám to asi být, třeba přijdu ještě na něco lepšího. Obrázek je zatím zbytečný.

Díky moc za pochvalu, od tebe mě těší dvojnásob (koukal jsem na tvé práce) :-).
Taurus
Profil
Taky díky, snažím se .-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0