Autor Zpráva
blaaablaaa
Profil
Ahoj,

na stránkách chci pro upload použít Ajax Upload od Valums ( http://valums.com/ajax-upload/ ). Funguje tak, že do mého divu vloží <input type="text">, který absolutně napozicuje a sníží opacity tak, aby nebyl vidět.

Toto není problém v žádném prohlížeči, ale když chci uploader dát do <button> (aby mělo nahrávací tlačítko systémový vzhled), tak se po kliknutí na něj ve FF nezobrazí ani nabídka pro výběr souboru. V Opeře vše funguje tak, jak bych chtěl.

Tedy tento kód funguje:
<div id="uploader">
  <div class="qq-uploader">
    <div class="qq-upload-button" style="position: relative; overflow: hidden; direction: ltr;">
      nahrát příspěvek
     <input type="file" multiple="multiple" name="file" style="position: absolute; right: 0pt; top: 0pt; font-family: Arial; font-size: 118px; margin: 0pt; padding: 0pt; cursor: pointer; opacity: 0;">
    </div>
  </div>
</div>


Ale jakmile <div id="uploader"> nahradím za <button type="button" id="uploader">, firefox se nechytá :(
_es
Profil
blaaablaaa:
Konštrukcia, kde bude <input> vo vnútri <button> je pochybná a nečudo, že majú prehliadače problém čo s ňou.

chci uploader dát do <button> (aby mělo nahrávací tlačítko systémový vzhled)
Ktoré tlačítko? Máš ich tam trochu veľa. Tlačítko button predsa zobrazí to, čo je vo vnútri značky, prečo by to malo nejako meniť vzhľad? Ak chceš systémový vzhľad, prečo nepoužiješ vzhľad normálneho <input type="file">
blaaablaaa
Profil
_es:
Tlačítko button zobrazí systémový rámeček, pozadí, hover efekt ... tímto mám na mysli systémový vzhled.

<input type="file"> má opacity=0, takže jeho vzhled nechci použít (na řádku mám vedle sebe i 3 nahrávací tlačítka, 3 input file by stránku příliš roztáhla)
_es
Profil
blaaablaaa:
Skús to nejako pomeniť.
Nestačí napríklad dať ten <button> do vnútra toho <div>u?
blaaablaaa
Profil
_es:
Díky, tohle mě ani nenapadlo a pořád jsem se ho snažil cpát ve stromu "nad" <input type="file">

Takto tedy funkční:
<div id="uploader">
  <div class="qq-uploader">
    <div class="qq-upload-button" style="position: relative; overflow: hidden; direction: ltr;">
      <button>nahrát příspěvek</button>
     <input type="file" multiple="multiple" name="file" style="position: absolute; right: 0pt; top: 0pt; font-family: Arial; font-size: 118px; margin: 0pt; padding: 0pt; cursor: pointer; opacity: 0;">
    </div>
  </div>
</div>
_es
Profil
blaaablaaa:
jsem se ho snažil cpát ve stromu "nad" <input type="file">
No a FF, a možno aj iné prehliadače, takú divnú konštrukciu formulárových prvkov asi nestrávi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0