Autor Zpráva
klasik
Profil *
Zdravím, chtěl bych na vás zkušené programátory takovou otázku.
Dělám web na adrese : http://www.sweb.cz/masozravky/ja/ a když jste v položce Home a Fotogalerie a překliknete mezi nimi v Mozille FireFox tak si všimněte, že se šířka stránky ani nehne ( je tam scrollbar ), ale když kliknete na Kontakt ( scrollbar není ) tak se stránka o šířku toho scrollbaru pohne a rozhodí se mi grafika. IE tento problém nemá. Nevíte někdo, jak toto odstranit, aby se to podle scollbaru nepohybovalo a bylo to jako u Home a Fotogalerie?

Mockrát díky
Lukáš M
Profil
záleží na rozlišení, třeba já mám home bez srollbaru stejně jako kontakt - nikdy nevíte, jaký uživatel, systém, prohlížeč a v tomto případě především monitor, vám na stránku přijde. také bych doporučil spíš css layout (www.jakpsatweb.cz/css), ale když už tak zkuste té "nejhlavnější" tabulce, která obepíná celou strnáku, nastavit šírku na méně než 100% nebo na pevnou velikost v pixelech.
klasik
Profil
pevnému nastavení se chci vyhnout a jestli tam je, nebo není ten scrollbar v Home, to problém neřeší, v Fotogalerii jej určitě máte a viděl jste, co se stalo, jak jste z Home klikl na tu Fotogalerii, jak se to rozhodilo.
Lukáš M
Profil
ten problém je hlavně v tom, že ie lištu disabluje, kdežto mozilla schovává... a jestli by se to nedalo řešit nějakým overflow u tagu body... a ono opravdu, dalo! :) tedy aspoň doufám, nezkoušel jsem. http://www.jakpsatweb.cz/css/overflow.html
klasik
Profil
S overflow jsem kdysi něco dělal, ale nebylo to ono, byly s tím jenom problémy.
A ani nevím, jak bych to tam měl vložit, ale chci se tomu vyhnout, nejde jen něco hodit do css, nebo něco jednoduššího?
Lukáš M
Profil
to něco, co byste měl hodit do css je právě

overflow: -moz-scrollbars-vertical;

pro tag body. je to nestandardní vlastnost, kterou používá mozilla a zobrazí vertikální posuvník, ať už je potřeba nebo ne. na tom odkazu je to docela pěkně popsané. problém by s tím být neměl.
habendorf
Profil
Chlapi, řešíte hroznou blbost. Takhle se to nedělá.
Tin
Profil
buď se musí prohlížeč přinutit, aby zobrazoval posuvník pořád, nebo ta stránka musí mít pevnou šířku, nebo musí být menu vlevo a pozadí jít až k pravému kraji (takže se tam nemá co rozhodit)

Vyber si
Tin
Profil
ad habendorf: ???
habendorf
Profil
Prostě chci říct, že vnucovat nebo zakazovat scrollbar není ta pravá cesta. Stránka prostě musí být udělána tak, aby se nemršila v závislosti na (ne)zobrazení scrollbaru.
klasik
Profil
habendorfe a jak to mám tedy udělat?
Lukáš M
Profil
habendorf
souhlasím, že vnucování scrollbarru není nejšťastnější. sám bych to řešil jinak (mj. se zbavit tabulokového layoutu, který visí na procentech), což jsem navrhoval, ale klasikovi se nelíbila, tak jsem se uchýlyl k tomuto. nějaké vaše řešení?
klasik
Profil
když dám tabulce pevnou šířku, tak se nebude natahovat podle rozlišení monitoru, zamezí se sice tomu posunutí do strany,ale rozhodí se to stejně ještě nahoře, takže to nic neřeší. A pevnému nastavení se chci vyhnout, potřebuji, aby to reagovalo na rozlišení.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0