Autor Zpráva
Tommy33
Profil
Zdravím,

mám takovou prosbičku...
Potřeboval bych naprogramovat menu v tvaru "TreeView - stromová struktura" (což není až tak těžké udělat manuálně), ale zajímalo by mne jestli to jde udělat nějak automaticky.
Automaticky generovat HTML kod z adresáře "Dokumenty", v kterém je dejme tomu 10 složek, každá složka má nějaké podsložky, pak další podsložky a pak až dokumenty - word,excel,pdf,jpg atd.
Kdyby toto probehlo automaticky a bylo provázáno, tak že pokud bych v složce "Dokumenty" umazal nějakou složku, smazala by se i na webu.
Je mi jasné že by to šlo udělat přes nějaký redakční systém, kde se dá nastavit struktura a provázání s dokumenty na disku a následné přenesení na web. Ale jde něco podobného udělat i přes HTML kod?

A pokavad by nešlo takto celou strukturu provázat, šlo by udělat toto? Celý strom složek bych vytvožil manuálně (to už dokonce mám), ale poslední složka v které budou umístěny dokumenty by měla být schopna generovat svuj obsah z disku.
Zjištovat jestli se uvnitř něco nezměnilo, přidávat nebo ubírat dokumenty atd, prostě být svázána s složkou na disku serveru.

Byl bych rád za jakékoli nápady, připomínky, postřehy atd... Na všechny dotazy ohledně situace ihned odpovím.
Předem všem děkuji za pomoc!!!
Darker
Profil
Naprosto jistě nemůžeš nahrávat pomocí HTML (repektive javascriptu) strom souborů a složek do nahraného dokumentu jen tak.
Pokud jde o složky a soubory na tvém PC, pak vůbec netuším, jak to bez javy provést.
Pokud jde o soubory na serveru, musel by sis strom vygenerovat a pak z něj vytvořit to menu buď pomocí PHP a nebo JS.
Tommy33
Profil
Darker:
Jde o složky na serveru... jak se dá tento strom vygenerovat?...mám tu po ruce MS Expression web4, umí PHP i javu, tak že HTML ne... jak to teda udělat pomocí php či javy?? děkuju
Darker
Profil
Pomocí PHP prostě rekurzivně projedeš strom složek a souborů, a generuješ menu z pole, který si procházením vytvoříš.
Strom složek generují názorně tady: http://www.codingforums.com/showthread.php?t=71882
Tommy33
Profil
Darker:
Zní to jednoduše, ale když koukám na ty kody, tak sem jetej, a nevim co kam mám vepsat... Mohl bys mi prosím poradit jak ten kod upravit? A jak se vubec spouští? Děkuji moc !!
Tommy33
Profil
Darker:
jo a ještě něco, stromeček už mám vytvořen.... našel jsem někde knihovny s JS a PHP..tak už to jenom upravuju...a potřeboval bych, tu poslední složku, nějak porpojit s danou složkou na serveru, aby mi to generovalo její obsah na web... a samozřejmě aktualizovalo, pokud se tam budou dít nějaké změny...

Šlo by to nějak udělat?!
Darker
Profil
No poslední příspěvek obsahoval moc propojování a aktualizování, než abych ho pochopil.
Pokud máš strom, prostě pokaždé vygeneruješ HTML a pošleš ho uživateli.
Nevím co myslíš "poslední složkou".
Tommy33
Profil
ok promin, tak názorně....
doment->english->les01->text
složka text by měla nahrát obsah z složky text, která je umístěna na serveru a obsahuje 6 dokumentů v wordu, když však vznikne nový dokument tak ho přidám na server, a automaticky se musí přidat i na webu, kde když v stromečku pujdu zase do složky text, bude tam na výběr z 7 dokumentů.

No a takhle by to mělo být u všech koncových/posledních složek v stromečku. lepší? .)
Darker
Profil
No a proto by se to mělo generovat pokaždé.
Tommy33
Profil
Aháá, chápu... no a to udělám jak???

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0