Autor Zpráva
perwin
Profil
Ahoj,
mám problém s mým tagem:
<!doctype html>
<html version="5" lang="cs">
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <title>Tag &lt;odkaz&gt;</title>
  <script type="text/javascript" language="JavaScript">
  element = document.createElement('odkaz');
  attribute = document.CreateAttribute("kam");
  element.SetAttribute(attribute);
  /* Co dál? Zkoušel jsem to přes VBScript, ale to také moc dobře nejde. */
  </script>
  <style type="text/css">
  odkaz { color: blue; text-decoration: none; cursor: pointer; cursor: hand; }
  odkaz:hover { text-decoration: underline; }
  </style>                               
  </head>
  <body> 
   <odkaz kam="http://www.seznam.cz/"> ODKAZ NA SEZNAM.CZ </odkaz> <br>
  </body>
</html>

Potřebuji, aby to po kliknutí na tag <odkaz> přesměrovalo návštěvníka stránky na adresu, která je vepsána v atributu kam.
Samozřejmě by to šlo i přes onclick:
 onclick="window.location.href='http://www.seznam.cz/'"

ale já bych to chtěl přes svůj vlastní atribut. Vím, že toto vymýšlení nových tagů je vždycky problém a je to v podstatě hloupost, ale už jen proto, že je to zajímavé, bych to chtěl vědět.
Děkuji za odpovědi a rady :-)
Tasartir
Profil
v podstatě hloupost - je to naprsotá hloupost. Čeho tím chceš docílit? Určitě půjde vymyslet vhodnější způsob.

Napadá mě možná jen jediná věc. A to definice vlastního DTD. Ale dost pochybuju o výsledku, zkoušet to nebudu. Jestli o to stojíš, zkus si to sám.
<!ELEMENT odkaz %odkaz.content;>
<!ATTLIST odkaz %attrs;  %focus;  href %URI; #IMPLIED>
perwin
Profil
Tasartir:
A jak se to zkouší? S DTD - tedy Definicí Typu Dokumentu - jsem ještě nepracoval...
Co mám jak použít?
Díky za radu
Chamurappi
Profil
Reaguji na perwina:
<html version="5">
Vymýšlíš si zajímavé atributy.

toto vymýšlení nových tagů je vždycky problém a je to v podstatě hloupost
Hodí se jen v případě, kdy skript chce zanořit do DOMu vlastní elementy bez obavy, že mu je někdo přestyluje. Psát si vlastní HTML značky je většinou naprosto k ničemu, nahrazovat standardní sémantické značky něčím jiným postrádá význam.

Tvůj skript na řádcích 7 až 9 je divný. Sedmý řádek umožní, aby šel element nastylovat v Exploreru, ostatní dva, kdyby byly správně (což nejsou, najdi si, jak se ty metody jmenují), tak nedělají nic.

aby to po kliknutí na tag <odkaz> přesměrovalo návštěvníka stránky na adresu, která je vepsána v atributu kam
Projdi všechny elementy a každému přiřaď onclick.
Ale když už je budeš procházet, tak je raději rovnou vyměň za <a href>, protože tvůj <odkaz> nikdy neumožní přesně totéž, co normální odkaz (rozkliknutí prostředním tlačítkem nikdy nedoskriptuješ).


Reaguji na Tasartira:
Napadá mě možná jen jediná věc. A to definice vlastního DTD.
On se o DTD někdy nějaký normální prohlížeč zajímal? Je to dlouhodobě mrtvý formát. Z DTD ani nejde vyčíst, co má element či atribut dělat.
Tvůj kousek DTD je navíc nevalidní, u <!ELEMENT>u chybí údaj o volitelnosti počáteční a koncové značky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0