Autor Zpráva
senior
Profil
Mám jednoduché diskusné fórum, ktoré každú novú tému zapíše do tabulky jedným novým riadkom. Max. počet riadkov je nastavený na 10 riadkov a potom sa otvorí nová stránka tabulky. Problém je v tom, že ak je na novej tabulke menej riadkov ako 10, tak sa automaticky skráti výška tabulky. Potreboval by som, aby výška tabulky bola stále rovnaká, napr. 300px. Dá sa to nejako urobiť a ak áno, tak ako. Ďakujem za každú radu.
Joker
Profil
senior:
Asi nejjednodušší řešení je generovat vždycky 10 řádků (tj. když jich je méně, budou zbývající prázdné).
senior
Profil
Joker:
To ma už tiež napadlo, ale keďže riadky majú ramčeky, tak to nie je moc estetické :-(
hexcross
Profil
senior:
Co ti brání nastavit pro <table> height?
senior
Profil
hexcross:
To som skúšal, ale to roztiahne napr. 3 riaky tabulky na celkovú výšku tabulky - nepoužiteľné!
hexcross
Profil
Potom nastav jednotlivým TD popř.TR pevnou výšku také ;)
senior
Profil
hexcross:
Asi som problém nesprávne popísal. Pokúsim sa to dokumentovať zdrojákom:

<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="3" rules="rows" style="line-height: 20px; border: 1px solid #00CC00">
<tr style="background-color: #FFFF00; line-height: 24px; color: #000000"><th width="60%" align="left">názov diskusnej témy</th><th width="18%" align="left">autor</th><th width="22%" align="left">vytvorená dňa</th></tr>

<?php
$heslo_spam = "xxx";
@$strana = $_GET["strana"];
$soubor="data/diskuse.txt";
if ($strana!="all"){
//0	9
//10 	19
//20	29
//30	39
//1*10-1
if ($strana=="")$strana=1;
$i1 = $strana*10-10;
$i2 = $strana*10-1;

$radek_souboru = file($soubor);//načte celý soubor do pole, každý prvek pole obsahuje jednu řádku souboru
for ($i=$i1;$i<=$i2;$i++) echo @$radek_souboru[$i];//dělej dokud i<=19 na zacatku je i=0 postupne se zvetsuje o 1 ($i++)
}
//echo @$radek_souboru[1]; vypíse druhý řádek
//echo @$radek_souboru[2]; vypíse 3 řádek.....
elseif ($strana=="all"){
readfile ($soubor);
}
?>

<tr><td colspan="3" style="line-height: 24px; background-color: #FFFF00; font-weight: bold; color: #000000">počet strán <span style="font-weight: normal">(x 10 tém)</span>: 

<?php
$radek_souboru = file($soubor);

$pocet_radku = count($radek_souboru);//kolik má soubor řádků
$pocet_radku_odkazu = ceil(count($radek_souboru)/10);//děleno 10

for ($x=1; $x <= $pocet_radku_odkazu; $x++) echo "<a href=\"./?strana=$x\">$x</a> ";
?>
</td></tr>
</table>
Petr ZZZ
Profil
senior:
Mám jednoduché diskusné fórum

Kde?
senior
Profil
Petr ZZZ:

Chcem to urobiť podľa tohoto návodu (na serveri nemám povolenú databázu):
diskusné fórum
Petr ZZZ
Profil
senior:
Asi to máš rozbité aneb co živá ukázka není...

P.S. Poslední odkaz jsem ti už posílal – četl´s to?
senior
Profil
Petr ZZZ:
Odpovedal som ti [#9] senior
okolojdouci
Profil *
senior:
Odpovedal som ti [#9

Návod není živá ukázka.

To ma už tiež napadlo, ale keďže riadky majú ramčeky, tak to nie je moc estetické :-(
Dej si tu tabulku do divu, kterému nastavíš výšku.
mmch ten výpis php je tady naprosto k ničemu.
senior
Profil
okolojdouci:
Živá ukážka fóra je tu. Odkaz na fórum je na stránke diskusné fórum, ktorý som uviedol v pôvodnej správe.

Neviem, čo mám s touto diskusiou. Ak nie som prihlásený, tak sa mi celé moja vlákmo zobrazuje správne, ale akonáhle sa prihlásim, tak mi celá téma zo moje vlákno stratí, napr. ako toto vlákno. Prosím admina, aby sa na to pozrel, v čom je chyba. Ďakujem.
okolojdouci
Profil *
senior:
Živá ukážka fóra je tu.
No výborně. A problém je kde? Tabulku "diskuse-odkazy" dej do divu a tomu nastav o něco větší výšku, než jakou má ta tabulka, když má 10 řádků.
senior
Profil
okolojdouci:
Problém je tu [#1], ale skúsim to s tým divom.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0