Autor Zpráva
BlackflamesIczI
Profil
Neexistuje nejaký soft abych zjistil na shopu výskyt duplicitních produktů?
Blíže popíšu mam v kategorii produkty a nektere jsou tam 2x na různých stránkách (stejný kod a foto url) duplicitní název který je u více produktů podle mě nehraje roly (url je nazev + unikatní kod) a tohle to dělá pouze v shopu ne v adminu tam je jen 1x. Působí to rušivě jenže ja je jsem schopen dohledat pouze v určitých kategoriích protože v jiných je velké množství produktů a to nedohledám. Ale zákazníci při použití filtru mohou a duplicitní produkt způsobuje skrytí jiného a to mě stojí penize
Str4wberry
Profil
A produkty jsou v nějaké databázi? Z té není problém duplicitní produkty nevypisovat. Nebo ještě lépe je najít, vymazat a upravit databázi, aby tam žádné duplicity být nemohly.
YoSarin
Profil
To vypadá spíš na problém v zobrazování výrobků z eshopu než na duplicitu dat v db - pokud mají produkty stejný kód (id?), a v administraci jsou jen jednou, tak bych zkusil šťouchnout do dodavatele eshopu...
BlackflamesIczI
Profil
YoSarin:
To vypadá spíš na problém v zobrazování výrobků z eshopu než na duplicitu dat v db - pokud mají produkty stejný kód (id?), a v administraci jsou jen jednou, tak bych zkusil šťouchnout do dodavatele eshop
právě o to se od léta snažím a je mě to k xxxxxx(sprosté slovo) a pustit někoho jiného do shopu se už bojím , je to jak píšete produkt zobrazen 2x pod stejnou url v kategorii a nekteré produkty mě na skladě stojí a myslím si že se nezobrazují
YoSarin
Profil
Pokud je ale chyba na frontendu, tak nalezením duplicitních výsledků si nijak nepomůžete - bude to chtít opravu kódu. Pokud dodavatel půl roku nereaguje (a dodal zabugovaný software který jste zaplatili), tak zkuste zkontrolovat smlouvu jestli máte nějakou možnost na něj zatlačit (možná vyplývá nějaká taková možnost přímo ze zákona, ale to nevím :( ). Pokud nemáte, nebo to nebude fungovat, tak se zkuste obrátit na někoho jiného aby požadovanou opravu provedl (ale zadarmo to nejspíš nikdo neudělá). Taky se může stát, že chyba je někde jinde a programátor by neměl co opravit (ale o tom celkem pochybuju). Jinak Vám bohužel asi moc poradit nemůžeme...
BlackflamesIczI
Profil
A je nějaká osvědčená firma? Bojím se tam někoho dalšího pustit, aby si tam nevyrobil nějaké další problémy aby pak musel řešit něco jiného. Mám zkušenosti pouze z 2 firmami a říct špatné je slabé slovo
YoSarin
Profil
můžete zkusit zalovit tady na diskuzi - odborníků se tu pohybuje dost, ale chce to pečlivě vybírat. Také záleží jestli podle smlouvy vůbec můžete k tomu kódu někoho pustit...
BlackflamesIczI
Profil
Tak problém je v názvech produktu, pokud použiji název produktu stejný jako u nějakého jiného tak se v 30% nezobrazí a nahradí ho jiný se stejným nebo podobným názvem. I když se URL produktu skládá z názvu a kodu produktu takže je vždy unikatní.

Jinak promiňte možná hloupou otázku, pokud je přístup na ftp a ne do databáze MySQL je vůbec možná nějaká uprava?
YoSarin
Profil
BlackflamesIczI:
Ano, podle toho co popisujete bude problém někde v kódu spíš než v návrhu databáze, takže přístup na ftp (+ struktura databáze) by měl stačit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0