Autor Zpráva
Svadleji
Profil
Zdravím,
Používám redakční systém MNews a zkoušel jsem podle tohoto návodu http://tomaskrchnak.cz/zapisnik?mn_post=6 vypsat posledních 5 novinek z RSS generovaného v php.
Vše jsem udělal dle návodu, ale marně prosil bych aby mi někdo pomohl najít kde je chyba případě odzkoušel a řekl kde ta chyba je. (php moc nerozumím)
Děkuji
Svadla
mylan
Profil
Nabudúce je lepšie opýtať sa priamo na MNews fóre, kde to spolu vyriešime.

Daný návod na to ide obrovskou okľukou. Pokiaľ chceš mať daný výpis na stránke, kde máš MNews nainštalované, stačí si upraviť šablónu výpisu článkov v administrácii. Viac o tom nájdeš tu: http://forum.mnewscms.com/viewtopic.php?f=6&t=239

Pokiaľ chceš vypísať zoznam na inej stránke, napíšem ti návod.
Svadleji
Profil
V podstatě mám tuto stránku http://spse2010.masteride.cz/ a ve vodorovném divu bych potřeboval mít vypsané poslední 4 novinky a nevím jak na to. Jinak skvělá práce, MNews je super CMS.
mylan
Profil
Posledné 4 príspevky so súčasnou šablónou, ktorú používaš všade inde? Ak áno, tak stačí takýto kód:
<?php
  $mn_count = 4; // počet príspevkov
  $mn_url = './zobr.php'; // na akej url sa má príspevok otvoriť
  include './mnews/mn-show.php';
?>

Pokiaľ tam chceš zobrazovať len nadpisy posledných 4 článkov, alebo uplatniť inú šablónu, musíš si ju najprv vytvoriť. V administrácii klikneš na Nástroje > Šablóny > Pridať šablónu. Tu si vytvoríš novú skupinu šablón, ktorú nazveš napríklad prispevky_hlavicka, šablónu nejako rozumne nazveš a priradíš jej typ "Články (hlavný výpis)". Následne si šablónu upravíš ako potrebuješ, všetky premenné tam nájdeš popísané. Aby si danú šablónu následne v hlavičke uplatnil, vložíš tam kód:
<?php
  $mn_count = 4; // počet príspevkov
  $mn_url = './zobr.php'; // na akej url sa má príspevok otvoriť
  $mn_tmpl = 'prispevky_hlavicka'; // nazov skupiny sablon, ktoru si vytvoril
  include './mnews/mn-show.php';
?>

Viac o šablónach a ich použití sa môžeš dočítať v samostatnom článku.

Ak potrebuješ upravovať výpis článkov a nevieš aké premenné máš použiť pri vkladaní MNews na stránku, môžeš si kód automaticky vygenerovať v sekcii Nástroje > Integrácia do stránky >Vygenerovať kód
Svadleji
Profil
Super funguje akorát se mi tam přidalo stránkování a nevím jak ho u té šablony vypnout.
EDIT: vyřešeno akorád když i do toho zobrazovacího dám výpis té šablony tak se mi v tom otevře ten článek, ale já bych potřeboval vidět poslední 4 články i když mám některej znich otevřený
mylan
Profil
Stránkovanie sa dá vypnúť jednotlivo pre každý výpis pomocou premennej $mn_pagination = false; nemusíš ho tak vypínať obecne pre celý web.
Aby sa zobrazili články vždy, je potrebné "zamnúť" mód na výpis článkov pomocou $mn_lock = 'news'; takže konečný kód bude vyzerať nejako takto:
<?php
  $mn_count = 4;
  $mn_url = './zobr.php';
  $mn_tmpl = 'prispevky_hlavicka';
  $mn_pagination = false; // vypnutie stránkovania
  $mn_lock = 'news'; // "uzamknutie" módu výpisu článkov
  include './mnews/mn-show.php';
?>
Svadleji
Profil
Paráda :) děkuji mnohokrát přesně tak jsem to potřeboval :) díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0