Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
mám jeden web, kde uživateli vystavím automaticky fakturu na určitou částku a unikátní VS. Po zaplacení faktury z výpisu zjistím, že klient zaplatil a službu, kterou objednal aktivuji. Chtěl bych to ale udělat automaticky, tzn. mít výpisy z banky přístupné na nějakém linku, cronem je parsovat a automaticky v systému nalezené platby zaznamenávat a tím pádem i automaticky služby aktivovat.

V bance (ČSOB) mi ale řekli, že žádný takovýto "veřejně přístupný" výpis nemají a že to tedy není možné realizovat.

Moje otázka tedy zní, jak to dělá alza.cz, mall.cz aj. obrovské shopy, které mají tisíce plateb denně a určitě nezaznamenávají všechny platby ručně?
Mike8748
Profil
jednoduchý řešení je emailové upozornění při pohybu na účtu, cronem kontrolovat mail schránku a parsovat emaily v něm.

přímý přístup k účtu lze taky (i u ČSOB), ale není to levný, a musíš si naprogramovat vlastniho klienta....nic snadnýho
Keeehi
Profil
Sylar:
Teoreticky by se dal udělat script, který by mohl lézt do internetového bankovnictví. Ale si ne u každé banky.
Sylar
Profil
Mike8748:
v IB lze nastavit toto e-mailové upozornění při pohybu na účtu?
ale není to levný
... tím myslíš, že si za to banka nechává platit, že mi ty data zpřístupní?

Keeehi:
to si myslím, že je nereálné. U ČSOB např. funguje přihlašování do IB na bázi ověřování přihlašovacích údajů kódem z SMSky, to by bylo opravdu příliš složité a pak ještě hledat ta data přímo v účtu přes script, musí fungovat jednodušší řešení.
Keeehi
Profil
Sylar:
Právě proto to nepůjde u každé banky. Jelikož je ale všechny neznám, u některých se kontrola přes SMS nemusí vyžadovat. Já mám účet u GEmoney a potvrzování jak u přihlášení tak i u provedení platby, avšak při zakládání se mě ta slečna v bance ptala, jestli chci obojí. A mám pocit, že šlo vynechat to při tom přihlašování. Jinak souhlasím, že je to pracné, avšak vy to bylo zdarma na rozdíl od rozhraní pro firmy.
Kajman
Profil
Některé banky nabízejí transparentní účty (ukázka), kdy jsou pohyby opravdu veřejně dostupné a nemusíte se nikam přihlašovat. Většinou je využívají občanská sdružení pro veřejný přehled o toku peněz na jejich účtu.
Sylar
Profil
Kajman:
koukám, to by bylo dobré, ale u klasických firem asi tento typ účtu nebude reálný

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0