Autor Zpráva
zdenek
Profil
ahoj, chtěl bych se zeptat.


Mám obrázek a jeho části se budou po splnění podmínky měnit a já vůbec nevím jak na to. Bude podmínka, ze které se dozvím buďto 1 nebo 0 a na základě toho já budu, nebo nebudu měnit stávající obrázek jen v určitých částích. přemšlel jsem, že bych obrázek "rozřezal" na menší části, ale ani s tím si pořádně nevím rady. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc. díky.
margin
Profil *
Možností, jak to řešit, je spousta, jaké řešení bude vhodné, a co hned na začátku zavrhnout, záleží na mnoha okolnostech. Pro začátek:
- výsledek podmínky bude v PHP, nebo v JavaScriptu?
- jak je obrázek velký, o jak velký změny půjde?
- kolik bude počet kombinací hodnot 0 a 1?
- to být obrázek (element IMG), nebo to může být obrázek na pozadí?

Možná řešení, výčet není úplný, ale co mě napadá pro začátek:
- poskládat obrázek na serveru
- na serveru budou všechny varianty obrázku, zobrazí se ta, která odpovídá dané kombinaci nul a jedniček
- pomocí CSS navrstvit částí obrázků na sebe a měnit třebas visibility nebo z-index těchto částí

Nevím, jestli ti to stačí takto obecně, pokud ne, dej více informací k tomu, o co se pokoušíš.
zdenek
Profil
margin:

1) Díky za odpověď.
2) podmínka je dána v javascriptu.
3) obrázek je ve formátu jpg a změny budou jen malé na 4 částech obrázku.
4) počet kombinací bude 4 (podle toho, jak se bude měnit obrázek)
5) jen element img


PS: jak by se dalo udělat to, že by na webu byly nahrány všechny řešení a zobrazilo by se jen to správné?
margin
Profil *
zdenek:
jna webu byly nahrány všechny řešení
Vypadá to, že takové řešení bude pro tvůj případ optimální, jsou jen čtyři kombinace, to je únosný počet.
Pokud by šlo o opravdu hodně velký obrázek a změny v malé části obrázku, možná by bylo vhodnější obrázek poskládat pomocí CSS.

zobrazilo by se jen to správné?
Pokud se má měnit obrázek na načtené stránce, tak stačí JavaSctiptem změnit src obrázku. Nevýhodou je probliknutí obrázku, doba probliknutí je úměrná datové velikosti obrázku, latenci a rychlosti internetového připojení. Pokud by to vadilo, jde tomu předejít preloadem obrázků nebo je možné mít všechny obrázky v jednom.
zdenek
Profil
margin:

dobře. díky :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0