Autor Zpráva
retra
Profil
Mám katalóg stránok http://www.kat.sk urobený zo scriptu freeglobes. Teraz mi tam vkladajú veľa poľské a anglické weby . Vymazujem ich , ale je ich čím ďalej tým viac. Ako odhalím či to nie je dajaký robot. Alebo ako zistím ip adresu vkladateľa.
panther
Profil
retra:
Alebo ako zistím ip adresu vkladateľa.
jestli si ji neukladas, tak zpetne uz ne.

mel bys ale vedet, ze IP adresa neni unikatni ukazatel uzivatele, da se snadno zmenit a neni problem pod ruznymi IP adresami vkladat prispevky v rozmezi par okamziku.

Ani mi neni jasne, kdo by na podobny katalog mohl mit zalusk. Nebral bych to jako utok, spis jako obycejny spam skrz spatne zabezpeceny formular.
retra
Profil
panther:
tak čo tam dám?
_es
Profil
retra:
tak čo tam dám?
Asi snáď nejakú ochranu proti spamovým robotom...
retra
Profil
_es

TEraz už musím ísť do roboty, potom sa ktomu vrátim. A vy my skúste dačo vymyslieť. V tom scripte dačo bolo - obrázok s textom, ale som to vypol kvôli tomu , že to nešlo úplne na 100 %.
panther
Profil
retra:
jak se branit robotum, si vygoogli. Navodu je mnoho, vice ci mene otravujicich uzivatele.

Co se IP adresy tyce, i to zvladnes najit asi tak do minuty.
shaggy
Profil
retra:
A vy my skúste dačo vymyslieť.
Vymyslel som ti - učebnicu slovenčiny (vyjadrovanie na úrovni žiaka druhej triedy ZŠ).

Ale keď už ideš do tej roboty, tak predpokladám, že tam nepracuješ aj za ostatných kolegov, však? Tak prečo by sme my mali niečo tebe vymyslieť?
Mám lepší nápad - ty niečo vymysli, ty si o tom pohľadaj informácie, ty sa to nauč, ak to nebude fungovať, tak to ty skúšaj a až potom môžeš (ty) prísť a slušne sa nás opýtať, ako to opraviť.
retra
Profil
Zistil som že ono obchádzajú formulár, čiže ani ochrana nepomohla. Urobil som tak, aby nemohli byť URL iné než sk a ono to tam stále dávajú. AKo?
panther
Profil
retra:
Urobil som tak, aby nemohli byť URL iné než sk a ono to tam stále dávajú. AKo?
opravdu netusime, jak jsi to udelal. Ukaz tvuj script, zkusime v ne najit chybu. Ale omezovat URL jen na SK neni reseni, co kdyz ma slovenska firma web na eu nebo com domene? Ono to je jendo, stejne podobne katalogy maji nulovou hodnotu.
Joker
Profil
retra:
Zistil som že ono obchádzajú formulár
Roboti nevyplňují pokaždé formulář, ale posílají data rovnou na adresu, kam se odesílá.

Každopádně protispamová ochrana, kterou lze obejít na straně klienta, je k ničemu. Musí to být udělané tak, že když někdo ignoruje antispamovou ochranu, server ta data neuloží.

panther:
Ale omezovat URL jen na SK neni reseni, co kdyz ma slovenska firma web na eu nebo com domene?
Třeba dělá katalog stránek jen pro .sk doménu, ono vzhledem k „stejne podobne katalogy maji nulovou hodnotu“ na tom stejně až tak nesejde :-)
Větší problém je, že i na .sk doméně určitě bude nějaký zkracovač adres, takže kdyby o to robot stál, může procpat adresu tak.
retra
Profil
panther:
toto je nulová hodnota???

https://www.google.sk/#hl=sk&sclient=psy-ab&q=katalog+www+str%C3%A1nok&oq=katalog+www+str%C3%A1nok&gs_l=hp.3..0i30.55482.58498.4.59971.8.8.0.0.0.0.117.807.3j5.8.0...0.0...1c.1.3DEKs6qRyhg&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=c7c72ea754a1848c&bpcl=35466521&biw=1126&bih=867

a ešte si vyberte staršie vložené www stránky z katalógu a zadajte titulok v google a viaceré budú na prvej (alebo nultej) strane. Pre toto možno tie útoky.
Davex
Profil
retra:
Můžeš prosím pro zajímavost napsat, kolik lidí měsíčně hledá „katalog www stránok“ a titulky stránek z katalogu?
retra
Profil
Davex:
Málo, ale ide o ten princíp.
margin
Profil *
retra:
Princip je, že Googlem najdu katalog a potom Googlem hledám v katalogu?
retra
Profil
Pokiaľ niekto vie poradiť script sa dá stiahnuť tu http://www.freeglobes.net/freeglobes-03.01.2009.zip . Ja som ho upravoval, ale väčšinou iba texty-preklad.


margin:
Googlom najdeš podstránku v katalógu na ktorej je vizitka danej www stránky.
Teraz je návštevnosť cca 30/deň - je tam iba okolo 250 stránok, ale pomaly pribúdaju. Iba pred cca 2 týždňami som opravolval seo-url. Po naplnení stránkami očakávam návštevnosť aspoň 200/deň. Robil som aj český www.katt.cz. tam je návštevnosť polovičná.
ludekbrno
Profil *
retra:
to ovšem nemění nic na tom, že je to k ničemu. Proč by měli návštěvníci chodit přes nějaký pofiderní katalog, když můžou jít přímo na daný web, případně alespoň přes nějaký specializovaný oborový nebo regionální katalog? Nechci tě nějak zklamat, ale s podobnými katalogy ses zpozdil asi tak o deset let. Dnes na ně nechodí prakticky nikdo jiný, než ti, kteří si chtěji někam zaregistrovat stránky. Hledat přes ně nechodí nikdo. A stejně tak nikdo nehledá katalogy přes vyhledávač (tedy zase kromě těch, co si tam stránky chtějí zaregistrovat). Mimochodem, těch 30 návštěv denně budou nejspíš roboti. Kdo by tam jinak chodil? :-)
_es
Profil
ludekbrno:
Kdo by tam jinak chodil? :-)
Kritici z DJPW:-)
panther
Profil
_es, ludekbrno:
kluci, toto vlákno není o tom, zda uživatelé hledají nebo nehledají katalogy. Respektujte to, prosím.
retra
Profil
Vráťme sa k veci. Vie niekto, kde v scripte freeglobes je zabezpečené vkladanie do Mysql , a ako tam dať dačo na zastavenie vkladania mimo formulár. ďakujem .

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0